Liga Mistrzów: remis Milanu z Napoli i awans mediolańczyków

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.04.2023, 23:25

SSC Napoli zremisowało 1:1 z AC Milan w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym starciu minimalnie lepsi byli gracze Stefano Piolego i to oni cieszyli się z awansu.

Podobnie jak w Mediolanie lepiej w spotkanie weszli gospodarze. Ich bolączką była celność uderzeń. Napór piłkarzy Luciano Spallettiego został przetrwany przez Milan i w 21. minucie uśmiechnęło się do nich szczęście. Mario Rui faulował rywala w polu karnym, więc Szymon Marciniak podyktował jedenastkę. Szansy nie wykorzystał Oliver Giroud, którego strzał obronił Alex Meret. Chwilę później Francuz mógł odkupić winy, ale ponownie jego próba została zatrzymana przez golkipera. Do kontrowersji doszło w 36. minucie, kiedy to ani sędzia główny, ani VAR zdecydowali, że Hirving Lozano nie był faulowany w polu karnym. Kluczowa dla losów inauguracyjnej odsłony była 43. minuta. Tanguy Ndombele stracił piłkę w środku pola, a z nią popędził Rafael Leao. Portugalczyk minął defensywę i wyłożył futbolówkę Giroud, który trzeciej szansy już nie zmarnował.

Drugą połowę od gola powinien rozpocząć Chwicza Kwaracchelia. Gruzin przedarł się w polu karnym, ale jego silny strzał poszybował nad bramką. Podobnie było niedługo później. Milan cofnął się głęboko, a Napoli starało się rozerwać szyki rywala poprzez długie wymiany piłki z jednej strony na drugą, często kończące się dośrodkowaniem w pole karne. Wydawało się, że w 82. minucie neapolitańczycy w końcu dopięli swego. Po ręce Fikayo Tomoriego sędzia podyktował rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Kwaracchelia, którego intencje wyczuł Mike Maignan. Francuz spisywał się tego dnia znakomicie i bronił wszystkie główki. Dopiero w doliczonym czasie gry Giacomo Raspadori wrzucił na głowę Victora Osimhena, a Nigeryjczyk doprowadził do wyrównania. Czasu na drugą bramkę gospodarzom już zabrakło.

SSC Napoli - AC Milan: 1:1 (0:1)

Bramki: 90+3' Osimhen - 43' Giroud

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Jesus, Rrahmani (74' Ostigard), Rui (34' Olivera) - Lobotka, Ndombele (63' Elmas), Zieliński (74' Raspadori) - Politano (34' Lozano), Osimhen, Kwaracchelia

Milan: Maignan - Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez - Krunić, Tonali, Diaz (59' Messias), Bennacer, Leao (84' Saelemaekers) - Giroud (68' Origi)

Żółte kartki: 45+7' Di Lorenzo, 90+3' Olivera - 45+1' Hernandez, 45+6' Maignan

Sędzia: Szymon Marciniak