WTA Stuttgart: Alicja Rosolska w ćwierćfinale debla!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 19.04.2023, 14:43

Alicja Rosolska w parze z Czeszką Miriam Kołodziejową pokonała w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 w Stuttgarcie chińską parę Xu/Yang i awansowały do ćwierćfinału. Rywalkami Polki i Czeszki w meczu o półfinał będą rozstawione z „3” Nicole Melichar-Martinez i Giuliana Olmos.

Polsko-czeska para słabo rozpoczęła mecz przegrywając pierwszą partię. W tym secie oba duety miały swoje szanse na wywalczenie przełamania i zdobycie przewagi. Rosolska i Kołodziejowa miały trzy takie okazje, ale żadnej nie wykorzystały. Chinki miały takich szans cztery, z czego jedną w ósmym gemie wykorzystały i przełamały polsko-czeski duet. Chwilę późnej pewnie wygrały swoje podanie i wykorzystując pierwszego setbola zakończyły partię.

W drugim secie na korcie dominowały Rosolska i Kołodziejowa. Polka i jej partnerka trzykrotnie odebrały serwis parze Xu/Yang, same straciły podanie raz, ale na szczęście zdołały utrzymać przewagę. W ósmym gemie przy serwisie rywalek Polka i Czeszka szybko wypracowały sobie piłki setowe. Wystarczyła tylko jedna i mieliśmy wyrównanie w meczu.

Super tie-break rozpoczął się idealnie dla Alicji Rosolskiej i Miriam Kołodziejowej. Chinki czterokrotnie oddały punkty przy swoim podaniu i do stanu 0-9 nie wygrały ani jednej piłki. Wtedy Xu i Yang zerwały się i wygrały kolejne cztery punkty broniąc jednocześnie czterech piłek meczowych. Na szczęście polsko-czeska para przerwała ten zryw, wygrała kolejny punkt i wykorzystując piątą piłkę meczową zakończyły spotkanie.

To cenne zwycięstwo biorąc pod uwagę, że Yu Xifan to dwukrotna deblowa finalistka wielkoszlemowa(Wimbledon 2019 i US Open 2020), a Yang Zhaoxuan ma na koncie dwa finały nie rozgrywanego już WTA Elite Trophy.

Alicja Rosolska/Miriam Kołodziejowa(POL/CZE)- Yu Xifan/Yang Zhaoxuan (CHIN/CHIN) 3:6 6:2 [10-4]