PGNiG Superliga kobiet: Lublin uczy na wyjeździe
MKS FunFloor Lublin/Superliga Kobiet

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 19.04.2023, 20:35

W grupie mistrzowskiej ciężko o zaskoczenia. Lublinianki dzielnie bronią swojego i w środę pokonały Jarosław 31:25 na wyjeździe.

Przyjezdne rozpoczęły mocnym akcentem, przyjmując strategię szybkich kontr. O ile po siedmiu minutach był remis 5:5, to po chwili Patrycja Noga zaserwowała rywalkom prawdziwą ofensywną lekcję, zdobywając trzy bramki z rzędu. Po stronie Jarosławia sytuację próbowała ratowań Bancilon, natomiast nie była w stanie samotnie stawić czoła świetnie grającym lubliniankom. Po pierwszej połowie MKS prowadził 21:14.

W drugiej partii sytuacja była już zupełnie inna, bo jarosławianki skuteczniej dotrzymywały kroku przyjezdnym. Widać było to głównie przez celniejsze uderzenia JKS-u, bo i bramkarki Lublina lepiej interweniowały w pierwszej części meczu. Do sukcesu podopieczne Michała Kubisztala potrzebowały by jednak jeszcze osłabionej ofensywy gości, natomiast ta wciąż była na przyzwoitym poziomie. Przyjezdne grały punkt za punkt, cały czas trzymając przeciwniczki na bezpieczny dla siebie dystans. Mimo lepszej postawy Jarosławia wygrały więc zawodniczki z Lublina.

Eurobud JKS Jarosław – MKS FunFloor Lublin 25:31 (14:21)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.