EBL: pewne zwycięstwo Legii nad Arką

• Data publikacji: 20.04.2023, 19:15

W Warszawie rozpoczęła się 28. kolejka Energa Basket Ligi. Na początek Legia pewnie pokonała 90:61 Arkę Gdynia i sięgnęła po ósme zwycięstwo z rzędu.

Koszykarze Legii ostatnio są w znakomitej formie. Wygrali siedem poprzednich meczów i dzisiejszy kolejny triumf pozwoliłby im się zbliżyć na tylko zwycięstwo do Kinga i Śląska. Arka zanotowała serię trzech zwycięstw i jest już pewna utrzymania w lidze, ale nie ma żadnych szans na awans do fazy pucharowej. Legia dominowała w czwartkowym meczu przed własną publicznością. Goście nie mogli zdobyć punktów przez ponad trzy minuty. Tym samym zespół z Warszawy prowadził już 8:0. O jednostronności spotkania zaważyła skuteczność za trzy punkty. Dzięki swoim celnym rzutom i fatalnej dyspozycji Arki, po dziesięciu minutach Legia prowadziła aż 27:14.

W drugiej kwarcie gospodarze zanotowali serię 12:1 i ich przewaga wzrosła do ponad 20 oczek - 40:19. Trzecią kwartę Legia zwyciężyła 25:15 i po jej zakończeniu miała prawie 30 oczek zapasu - 73:44. Mecz zakończył się wynikiem 90:61 i pewną wygraną z rzędu Legii, która wciąż walczy o pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Kluczowa okazała się dzisiaj skuteczność za trzy punkty - 10/28 Legii i 2/25 Arki. Dla gospodarzy 23 punkty zdobył Travis Leslie.

Legia Warszawa - Suzuki Arka Gdynia 90:61 (27:14, 21:15, 25:15, 17:17)

Legia: Leslie 23, Vinales 17, Grosselle 17, Holman 11, Kamiński 8, Koszarek 5, Wyka 5, Berzins 2, Kulka 2, Didier-Urbaniak 0, Kołakowski 0

Arka: Florence 15, Wilczek 8, Bogucki 8, Wołoszyn 7, Hrycaniuk 7, Fenner 5, Musić 4, Wade 3, Sewioł 2, Lis 2, Janiec 0, Pajkert 0.