Liga Europy: zwycięski remis Juventusu

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 20.04.2023, 22:57

Rewanżowe spotkanie 1/4 finału Ligi Europy sezonu 22/23 pomiędzy Sportingiem CP a Juventusem zakończyło się remisem. Po golu Edwardsa dla gospodarzy oraz trafieniu Rabiota dla turyńczyków padł wynik 1:1, który to jednak premiuje do półfinału włoski zespół.

W pierwszym meczu minimalnie lepsza okazał się drużyna z Półwyspu Apenińskiego, która triumfowała skromnie 1:0.

Od pierwszej minuty rywalizację na placu gry zaczął Wojciech Szczęsny, zaś Arkadiusz Milik jedynie usiadł na ławce rezerwowych. Juventus szybko rozpoczął strzelanie, bo już w dziewiątej minucie Adrien Rabiot najlepiej odnalazł się w polu karnym i wpakował piłkę do bramki Sportingu. Radość Włochów nie trwała jednak zbyt długo, bo w osiemnastej minucie Rabiot okazał się tym razem antybohaterem. Francuz sfaulował w polu karnym zawodnika gospodarzy, a "jedenastkę" na gola spokojnie zamienił Marcus Edwards. W kolejnych minutach podopieczni Rubena Amorima przeważali, ale w pierwszej połowie nie zdołali już wyjść na prowadzenie.

Przez praktycznie całą drugą część gry Sporting przeważał na boisku i widać było, że portugalskiej drużynie mocno zależy na wygraniu tego meczu. Do końcowego gwizdka arbitra wynik tej rywalizacji jednak się nie zmienił i dzięki zaliczce z pierwszego meczu to Juventus zameldował się w półfinale Ligi Europy.

Sporting CP - Juventus 1:1 (1:1)

Bramki: 20' Edwards - 9' Rabiot

Sporting: Adan - Inacio (81' Reis), Coates, Diomande - Santos (87' Gomes), Morita, Ugarte, Esgaio - Goncalves, Edwards - Trincao (81' Chermiti)

Juventus: Szczęsny - Sandro, Bremer (73' Gatti), Danilo - Chiesa (78' Kostić), Rabiot, Locatelli, Miretti (71' Pogba), Cuadrado - Di Maria, Vlahović (71' Milik)

Żółte kartki: 24' Ugarte, 90+3' Edwards - 83' Gatti, 89' Pogba

Sędzia: Francois Letexier