Liga Europy: Sevilla gromi United i awansuje do półfinału!
Wikimedia

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 20.04.2023, 23:00

Sevilla awansowała do półfinału Ligi Europy UEFA, wygrywając na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan z Manchesterem United 3:0.

Po remisie (2:2) na Old Trafford, uzyskanym w dramatycznych okolicznościach gospodarze chcieli pokazać swoją siłę i wyeliminować "Czerwone Diabły" z rozgrywek. I to się im dość szybko udało, bo już w 8. minucie objęli prowadzenie. Goście pogubili się w obronie, a z takiego prezentu skrzętnie skorzystał Youssef En Nesyri, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik próbował podwyższyć rezultat w 26. minucie, ale jego główka wylądowała w rękawicach Davida de Gei. Na cztery minuty przed przerwą piłka znów znalazła się w bramce Manchesteru, jednak tym razem na pozycji spalonej był Lucas Ocampos.

W drugiej połowie podopieczni Jesusa Gila Manzano zwiększyli tylko tempo. Już w 47. minucie było 2:0, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Loic Bade. W 62. minucie próbował Casemiro, ale świetnie wyczuł jego intencje Bono i kapitalnie odbił piłkę. W 81. minucie gwóźdź do trumny United wbił... de Gea. Fatlanie rozegrał futbolówkę, tę przejął En Nesyri i ustalił wynik meczu na 3:0.

Sevilla CF - Manchester United 3:0 (1:0)

Bramki: 8', 81' En Nesyri, 47' Bade

Sevilla CF: Bono - Navas, Bade, Marcao (29' Suso), Acuna (84' Telles) - Gudelj, Fernando, Ocampos, Rakitić, Lamela (80' Gil) - En Nesyri

Manchester United: de Gea - Dalot, Lindelof, Maguire, Wan-Bissaka (46' Shaw) - Sabitzer (68' Fred), Casemiro, Eriksen (86' Elanga) - Sancho (46' Rashford), Martial (54' Weghorst), Antony

Żółte kartki: 73' Bono - 56' Casemiro, 59' Antony, 90+3' Shaw

Sędziował: Artur Soares Dias