Liga Konferencji Europy: West Ham w półfinale
2019 Getty Images

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.04.2023, 23:08

West Ham pokonał KAA Gent 4:1 i awansował do półfinału Ligi Konferencji Europy. Anglicy w imponujący sposób odwrócili niekorzystny rezultat.

Remis w pierwszym spotkaniu gwarantował emocje. Co więcej, lepszym zespołem w inauguracyjnym starciu byli niżej notowani Belgowie. Gent ponownie pokazał, że potrafią zagrozić bramce rywala. Tej strzegł Antonio Areola, a Łukasz Fabiański spędził 90 minut na ławce rezerwowych. W 26. minucie Matisse Samoise wyłożył piłkę Hugo Cuypersowi, a ten otworzył wynik na London Stadium. Zimny prysznic podziałał pozytywnie na gospodarzy. Jeszcze przed przerwą udało im się doprowadzić do wyrównania. Jared Bowen posłał dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Michaiła Antonio i zrobiło się po jeden.

W drugiej odsłonie angielski zespół zagrał koncertowo. "Młoty" zdominowali rywala, nie dając im szans w ostatecznym rozrachunku. Gospodarze zaatakowali od razu po wznowieniu. Seria strzałów w obramowanie bramki przyniosła rzut karny w 55. minucie. Skutecznym egzekutorem był Lucas Paqueta. Chwilę później kunszt pokazał Declan Rice, podwyższając na 3:1. Kolejny cios ponownie padł po pięciu minutach.  Dublet ustrzelił Antonio. Bliski wpisania się na listę strzelców był Jarrod Bowen. Anglik najpierw trafił do siatki, lecz gol nie został uznany z powodu zagrania ręką, a jego późniejszą próbę wybronił golkiper. W półfinale West Ham zagra z AZ Alkmaar.

West Ham - KAA Gent: 4:1 (1:1)

Bramki: 37', 63' Antonio, 55'(k.) Paqueta, 58' Rice - 26' Cuypers

West Ham: Areola - Coufal, Zouma (69' Kehrer), Rice (69' Downes), Aguerd, Emerson - Bowen (78' Cornet), Soucek, Paqueta, Benrahma (78' Fornals) - Antonio (70' Ings)

Gent: Roef - Samoise, Piątkowski, Okumu, Fortuna - Kums, De Sart (70' Odidja-Ofoe), Castro-Montes (84' Fofana), Hong (70' Depoitre) - Cuypers (84' Godeau), Orban (70' Tissoudali)

Żółte kartki: 18' Orban

Sędzia: Orel Grinfeld