Premier League: kolejna wpadka Arsenalu
Creative Commonns

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.04.2023, 23:34

Arsenal zremisował 3:3 z Southampton w meczu 32. kolejki Premier League. Boisko z powodu kontuzji w 41. minucie opuścił Jan Bendarek.

Po ostatnich dwóch remisach wydawało się, że Arsenal ma idealnego rywala na przełamanie. Na Emirates przyjechał bowiem Southampton, który ostatni raz wygrał 4 marca. Kibice "Kanonierów" po raz kolejny nie mogli być jednak zadowoleni z postawy swoich piłkarzy. Goście wyszli na prowadzenie już w 1. minucie spotkania. Fatalnie pomylił się Aaron Ramsdale, którego podanie wylądowało pod nogami Carlosa Alcaraza. Napastnik otworzył wynik starcia. Na zakończenie drugiego kwadransa "Święci" zaatakowali kolejny raz. Wynik na 0:2 podwyższył były "Kanonier" - Theo Walcott. Ważne dla zespołu Mikela Artety było odrobić część strat jeszcze przed przerwą i ta sztuka się udała. Na listę strzelców wpisał się Bukayo Saka.

Na drugą połowę Ruben Selles wyszedł zachowawczo. Mimo gola i asysty boisko opuścił Alcaraz, a w jego miejsce pojawił się dodatkowy defensor. W 66. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Duje Caleta-Car. Przez długi czas goście byli w stanie utrzymać niesamowity dla siebie rezultat. W końcówce Southampton straciło jednak zbawienne trzy punkty. Dwa szybkie ciosy zadali Martin Odegaard i Gabriel Martinelli. Arsenal mógł jeszcze w doliczonym czasie gry przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale Leonardo Trossard trafił w poprzeczkę. Ostatecznie z remisu zadowolona nie jest żadna ze stron.

Arsenal - Southampton: 3:3 (1:2)

Bramki: 20' Martinelli, 88' Odegaard, 90' Saka- 1' Alcaraz, 14' Walcott, 66' Caleta-Car

Arsenal: Ramsdale - White, Holding, Gabriel, Zinchenko (72' Nketiah) - Odegaard, Partey, Vieira (57' Trossard) - Saka, Jesus, Martinelli (85' Nelson)

Southampton: Bazunu - Walker-Peters, Bednarek (41' Caleta-Car), Bella-Kotchap, Perraud - Walcott (77' Onuachu), Ward-Prowse, Lavia (86' Diallo), Elyounoussi - Alcaraz (46' Lyanco), Armstrong (77' Sulemana)

Żółte kartki: 45+4' Zinchenko - 27' Alcaraz, 32' Perraud, 42' Walker-Peters,   76' Armstrong, 90+4' Diallo

Sędzia: Simon Hooper