Kolarstwo torowe - PN: medal drużyny sprinterek

• Data publikacji: 22.04.2023, 09:38

Świetne wieści dotarły do nas z kanadyjskiego Miltonu, gdzie rozpoczęła się trzecia i ostatnia w tym sezonie runda Pucharu Narodów w kolarstwie torowym. Reprezentantki Polski zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym. Zawody wliczane są do rankingu kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

Polki świetnie rozpoczęły rywalizację, wygrywając kwalifikacje z czasem 47,555. W zawodach wystartowało zaledwie siedem ekip, więc w pierwszej rundzie Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak pojechały same. Wynik 47,615 pozwolił im zaledwie na awans do wyścigu o brązowy medal. W tym wyścigu nasze zawodniczki pokonały o pół sekundy Brytyjki, osiągając czas 47,569. Wygrały Meksykanki po wygranej w finale z Kanadyjkami.

Dużo słabiej zaprezentowali się nasi sprinterzy. W kwalifikacjach Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki zajęli piąte miejsce. W pierwszej rundzie Polacy o prawie sekundę przegrali z Kanadyjczykami i ostatecznie zostali sklasyfikowani na siódmej pozycji. Triumfowali Australijczycy po zwycięstwie w finale z Chińczykami. W wyścigu drużynowym Polacy nie wystartowali. Kobiecy zespół w składzie Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Karolina Karasiewicz i Karolina Kumięga odpadł w pierwszej rundzie.

Dobrze w wyścigu eliminacyjnym spisała się Patrycja Lorkowska. Reprezentantka naszego kraju odpadła tuż przed kluczowymi rozstrzygnięciami, zajmując szóste miejsce. W finale spotkały się Anita Stenberg oraz Jennifer Valente i lepsza okazała się Norweżka. W rywalizacji mężczyzn Alan Banaszek był dopiero 23. Triumfował Matthijs Buchli z zespołu Beat Cycling Team.