PKO Ekstraklasa: Cracovia wygrywa w Gdańsku, Lechia coraz bliżej spadku!
Jakub Strzelczyk Photography

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 22.04.2023, 17:10

Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Cracovią 1:2 w meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy. Gdańszczanie są już coraz bliżej Fortuna 1. Ligi.

Faworytem tego starcia byli krakowianie i faktycznie dość szybko te przypuszczenia potwierdzili. W 8. minucie "Pasy" przeprowadziły akcję lewą stroną boiska, tam z głębi pola piłkę w pole karne dośrodkował Paweł Jaroszyński, a Benjamin Kallman strzałem głową pokonał Duszana Kuciaka. W 20. minucie znów świetnym podaniem popisał się Jaroszyński, ale tym razem Otar Kakabadze przegrał pojedynek ze słowackim bramkarzem Lechii. Gospodarze starali się zmienić rezultat, ale goście w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku i na przerwę schodzili z prowadzeniem 0:1.

Dziesięć minut po zmianie stron Lechia powinna była doprowadzić do wyrównania. Rafał Pietrzak dograł piłkę na dalszy słupek, a tam nabiegający Marco Terrazzino uderzył głową, ale kapitalnie spisał się Karol Niemczycki. To co nie udało się gospodarzom, to udało się na kwadrans przed końcem Cracovii, a konkretnie... Kallmanowi, który wykorzystał szybką kontrę i podwyższył na 0:2. Tuż przed końcem meczu Lechia zdobyła gola, ale to było wszystko na co było dziś stać biało-zielonych. Po akcji rezerwowych Jana Kałuzińskiego i Jakuba Bartkowskiego, ten drugi wpakował futbolówkę go siatki. Po tej porażce Lechia jest coraz bliżej spadku do Fortuna 1. Ligi. Chyba tylko cud może uratować jeszcze gdańszczan.

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:2 (0:1)

Bramki: 89' Bartkowski - 8', 75' Kallman

Lechia Gdańsk: Kuciak - Pietrzak, Maloca, Abu Hanna (18' Nalepa), Castegren (76' Kałuziński) - Kubicki, Tobers, Terrazzino, Flavio (76' Friesenbichler), Diabate (46' Bartkowski) - Zwoliński

Cracovia Kraków: Niemczycki - Jugas, Hoskonen, Ghita - Jaroszyński (88' Rapa), Knap (81' Konoplyanka), Oshima, Kakabadze - Bochnak (56' Makuch), Kallman, Rakoczy

Żółte kartki: 69' Castegren, 90+6' Gajos (poza boiskiem) - 30' Jugas, 90+5' Rakoczy

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)