Tenis stołowy - WTT Champions Makau: francuska sensacja tym razem bez wygranej

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 22.04.2023, 16:04

W Makau powoli kończy się rywalizacja w prestiżowym turnieju WTT Champions. Dziś rozegrano półfinały singla pań i panów. Niestety jedyny europejski „rodzynek” nie dał rady i odpadł po dobrym meczu.

W pierwszym pojedynku półfinałowym lepsza od aktualnej liderki światowego rankingu i zarazem wicemistrzyni olimpijskiej okazała się aktualna mistrzyni olimpijska.  Sun Yingsha wygrała już w tym roku dwa turnieje z cyklu WTT. Tym razem 22-latka powalczyła z bardziej doświadczoną koleżanką jedynie w pierwszym secie, który przegrała na przewagi. W trzech kolejnych zdecydowanie lepsza była Chen i to ona zagra w finale. Jej rywalką będzie Wang Manyu. Mistrzyni świata z 2021 roku po wyrównanym meczu pokonała Wang Yidi, która wygrała w tym roku w Goa i jest brązową medalistką ostatnich MŚ.

Wyniki półfinałów pań

Chen Meng(CHIN #4) – Sun Yingsha(CHIN #1) 4:0 (16:14,11:6,11:8,11:9)

Wang Manyu(CHIN #2) – Wang Yidi(CHIN #3) 4:2 (7:11,11:9,11:9,11:6,5:11,11:4)

Złoty medalista ostatnich MŚ w mikście okazał się lepszy od uzdolnionego Japończyka, w którym wielu widzi kogoś, kto może przerwać chińską dominację w tej konkurencji. Tym razem Harimoto nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Chińczykiem, z którym miał przed tym meczem bilans 2-5.  Japończyk walczył w dwóch pierwszych setach, ale dwa kolejne to już popis gry Wanga.

Zdecydowanym faworytem drugiego półfinału był pięciokrotny medalista igrzysk olimpijskich, wielokrotny medalista MŚ oraz bardzo doświadczony, 34-letni Chińczyk. 22-letni Francuz pokazał już tutaj, eliminując Fan Zhendonga w ćwierćfinale, że potrafi wygrywać z najlepszymi. Lebrun ma na koncie na razie brązowy medal ME, który wspólnie z bratem, Felixem wywalczyli w ubiegłym roku w Monachium. Według znawców dyscypliny Francuz może być w przyszłości gwiazdą tenisa stołowego. Tym razem jednak górą był doświadczony rywal. Lebrun wygrał jednego seta, ale pozostałe cztery padły łupem Chińczyka i to on zagra w finale turnieju w Makau.