PGNiG Superliga kobiet: Kobierzyce wypuściły z rąk zwycięstwo w Piotrkowie
Krzysztof Betnerowicz

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 22.04.2023, 18:05

KPR Gminy Kobierzyce nie wykorzystał swojej szansy na zwycięstwo w Piotrkowie Trybunalskim. Przyjezdne prowadziły po pierwszej połowie różnicą czterech bramek, jednak w drugiej zdecydowanie lepiej zaprezentowały się zawodniczki MKS Piotrcovii, które zwyciężyły całe spotkanie 27:26. Ta porażka kosztowała kobierzyczanki stratę drugiej pozycji w ligowej tabeli.

W sobotnim spotkaniu bardzo długo mogliśmy oglądać rywalizację punkt za punkt. KPR Kobierzyce od początku postawił na mocną defensywę, a przewinienia przyjezdnych dawały okazje Piotrcovii na wypracowanie przewagi. Gospodynie jednak nie do końca potrafiły wykorzystać swoje szanse. Po piętnastu minutach gry walkę ramię w ramię przerwały kobierzyczanki. Szczelna defensywa gości utrudniała Piotrcovii oddawanie rzutów. Z kolei po stronie KPR-u kolejne bramki zdobywały Aleksandra Tomczyk i Mariola Wertelak, wyprowadzając drużynę na prowadzenie - 7:10. Podopieczne Edyty Majdzińskiej zdominowały końcówkę pierwszej połowy i na przerwę schodziły z czteropunktowym zapasem.

Zawodniczki Gminy Kobierzyce kontynuowały swoją dobrą grę w drugiej połowie, utrzymując wypracowaną wcześniej przewagę. Piotrcovia jednak nie złożyła broni i wykorzystała słabości rywalek, wreszcie doprowadzając do remisu po bramce Patrycji Królikowskiej - 19:19. Przy takim wyniku gra rozpoczęła się na nowo. Ponownie mogliśmy oglądać wyrównaną rywalizację. Obie drużyny wymieniały się na prowadzeniu, jednak nie potrafiły wypracować sobie wyższej niż jedno „oczko” przewagi. Kobierzyczankom nie pomagały niewykorzystane rzuty karne, z kolei Piotrcovii większa ilość strat. O losach tego meczu zadecydowały ostanie minuty oraz bramki Magdaleny Drażyk i Patrycji Królikowskiej, które zapewniły wygraną ekipie z Piotrkowa Trybunalskiego.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Gminy Kobierzyce 27:26 (11:15)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.