ATP Barcelona: Carlos Alcaraz obronił tytuł
Yannick JAMOT/ Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 23.04.2023, 19:21

Carloz Alcaraz(2.ATP) pokonał w finale turnieju ATP 500 w Barcelonie Stefanosa Tsitsipasa(5.ATP) i zdobył swój dziewiąty tytuł w karierze, a trzeci w tym sezonie. To również drugi wygrany przez Hiszpana turniej na mączce w tym roku. Dla Greka to drugi przegrany finał w tym sezonie.

Alcaraz i Tsitsipas spotykali się w zawodowym tenisie dotychczas trzy razy w tym ostatni raz w ubiegłym roku właśnie w Barcelonie. Liderem tych spotkań był Hiszpan, który przed dzisiejszym meczem nie przegrał z rywalem ani razu.

O wyniku pierwszego seta zadecydowało jedno przełamanie. „ Carlitos” wywalczył dwa przełamania w czwartym i ósmym gemie. Tsitsipas jako pierwszy przełamał w secie rywala, ale zrobił to tylko raz. W dziewiątym gemie Alcaraz szybko wyszedł przy swoim podaniu na 40:0. Grek obronił pierwszego meczbola, ale drugiego nie był w stanie i w ten sposób w niespełna 40 minut pierwsza partia padła łupem Hiszpana.

Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany. Byliśmy w nim świadkami jedynie jednego przełamania. W piątym gemie Carlos szybko wyszedł na 40:15 przy serwisie Stefanosa i miał dwie piłki na wywalczenie przewagi. Pierwszą z nich Grek obronił, ale drugiej już nie i przełamanie stało się faktem. Do końca seta obaj już pewnie wygrywali swoje serwisy i Tsitsipas nie miał żadnej szansy na odrobienie straty z piątego gema. W dziesiątym gemie serwował Hiszpan. Bardzo szybko wyszedł na prowadzenie 40:0, wywalczając sobie trzy piłki meczowe. Potrzebna była tylko jedna, żeby Carlos Alcaraz na swojej ziemi sięgnął po tytuł.

Carlos Alcaraz(ESP) [1] – Stefanos Tsitsipas(GRE) [2] 6:3 6:4