NHL: Maple Leafs i Golden Knights blisko awansu
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 25.04.2023, 09:46

Rywalizacja w fazie play-off ligi NHL nie zwalnia tempa. Na prowadzenie 3:1 w seriach wyszli Toronto Maple Leafs i Vegas Golden Knights, a New Jersey Devils oraz Seattle Kraken wyrównali na 2:2.

Ponownie w rywalizacji drużyn z Toronto i Tampy potrzeba było więcej niż 60 minut do rozstrzygnięcia meczu. I również znowu lepsi okazali się Maple Leafs, wychodząc na prowadzenie 3:1 w serii. Jednak więcej czasu dzisiejszego starcia należało do Lightning. Po pierwszej tercji prowadzili 2:0, a po dwóch po strzale nie do obrony autorstwa Alexa Killorna wygrywali aż 4:1. Killorn po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Hokeistom z Toronto pozostała trzecia tercja na dogonienie rywali i ją wykorzystali. Dwie bramki zdobył Auston Matthews, a Morgan Rielly na cztery minuty przed końcem doprowadził do remisu. W dogrywce decydujący okazał się moment gry w przewadze dla gości. Wówczas zwycięskie trafienie dla Toronto zaliczył Alexander Kerfoot, zamykając mecz w piątej minucie dodatkowej odsłony. Już w piątek Maple Leafs będą mogli u siebie zapewnić sobie awans.

Również trzecie kolejne zwycięstwo zanotowali Vegas Golden Knights. Najlepszy zespół sezonu zasadniczego na Zachodzie wygrał 4:2 z Winnipeg Jets. Dwie bramki strzelił Brett Howden. Seattle Kraken w innej rywalizacji Konferencji Zachodniej wyrównali stan na 2:2 z Colorado Avalanche. W 11. minucie Kraken prowadzili 2:0, ale w drugiej tercji po dwóch golach wyrównał Mikko Rantanen. W dogrywce zwycięstwo ekipie z Seattle zapewnił Jordan Eberle. New Jersey Devils pokonali 3:1 New York Rangers i od 0:2 doprowadzili do remisu w serii.

New York Rangers - New Jersey Devils 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) 2:2 w serii
Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 4:5 (2:0, 2:1, 0:3, 0:1) 1:3 w serii
Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights 2:4 (1:1, 0:2, 1:1) 1:3 w serii
Seattle Kraken - Colorado Avalanche 3:2 (2:0, 0:2, 0:0, 1:0) 2:2 w serii