Pięciobój nowoczesny - PŚ: Dominiak i Gutkowski w półfinale w Budapeszcie
UIPM communications

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.04.2023, 20:53

Natalia Dominiak i Łukasz Gutkowski awansowali do półfinału trzecich w tym roku zawodów pucharu świata w pięcioboju nowoczesnym, które rozgrywane są w Budapeszcie.

Dominiak zajęła siódme miejsce w eliminacyjnej grupie A. Polka na pływalni uzyskała ósmy czas (02.15.31), a na planszy wygrała 19 walk. W czasie kończącego rywalizację laser runu spokojnie utrzymała miejsce w czołówce i awansowała do półfinału. Jest to jedyna Polka rywalizująca o pucharowe punkty w stolicy Węgier. W środę odbyła się półfinałowa runda rankingowa szermierki. Polka wygrała 20 z 35 walk i w swojej grupie plasuje się na 10. miejscu (20. w klasyfikacji łącznej). O awans do ścisłego finału nasza zawodniczka powalczy jutro, miejmy nadzieję skutecznie.

W środę zobaczyliśmy w eliminacjach trzech reprezentantów Polski. Zdecydowania najlepiej zaprezentował Łukasz Gutkowski, który pomimo słabego pływania (2:08.06 - 20. miejsce w grupie eliminacyjnej) oraz średniej szermierki (15 wygranych, 9.miejsce) zajął w swojej grupie 5. miejsce, zapewniajac sobie awans do półfinału przede wszystkim świetnym startem w laser runie (3. wynik). Kamil Kasperczak był dopiero 22. w swojej grupie (2:05.20 na pływalni, 10 wygranych walk i 18. czas kombinacji). Sebastian Stasiak miał natomiast nieco pecha, bo zajął 13. miejsce, pierwsze, które nie dawało awansu. Do tej premiowanej lokaty stracił dosłownie sekundę finiszując wraz z kilkunastoma innymi pięcioboistami. Na pływalni i w szermierce zajmował 14. lokaty. Szkoda.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.