WTA Madryt: Magdalena Fręch awansowała do II rundy!
Jérémy Daniel/Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 26.04.2023, 18:17

Magdalena Fręch(100.WTA) pokonała Włoszkę Jasmine Paolini(68.WTA) i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Teraz przed Polką nie lada wyzwanie, ponieważ jej rywalką będzie Amerykanka Jessica Pegula(3.WTA).

Fręch nigdy wcześniej nie grała z tą rywalką. Pierwszą partię lepiej rozpoczęła Paolini, która szybko przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie 2:1. Jak się później okazało były to ostatnie gemy wygrane w tym secie przez Włoszkę. Magdalena Fręch grała dobrze, raz po raz przełamując swoją rywalkę. W sumie Polka wywalczyła trzy przełamania. Jasmine Paolini miała również swoje szanse na odrobienie strat, ale nie potrafiła ich wykorzystać, więc po 34 minutach set padł łupem niżej notowanej tenisistki znad Wisły.

Druga partia bardzo przypominała swoim przebiegiem pierwszą. Włoszka błyskawicznie przełamała naszą tenisistkę tylko po to żeby samej chwilę później stracić serwis dwa razy. W tym secie mieliśmy wiele okazji na przełamanie dla obu zawodniczek, ale obie wykorzystały zaledwie ich część. Ostatecznie przy swoim podaniu Fręch szybko wywalczyła sobie piłki meczowe. Wykorzystała już pierwszą i osiągnęła największy sukces na ziemnych kortach w Caja Magica w Madrycie. Polka świetnie returnowała  i to walnie przyczyniło się do jej wygranej.

Magdalena Fręch(POL) [Q] – Jasmine Paolini(ITA) 6:2 6:3