Premier League: remis Manchesteru United z Tottenhamem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 27.04.2023, 23:18

Tottenham Hotspur zremisował 2:2 z Manchesterem United w meczu 33. kolejki Premier League. Gospodarze w drugiej połowie odrobili stratę dwóch goli.

Po ostatnim blamażu z Newcastle w Tottenhamie zmienił się tymczasowy szkoleniowiec. Cristiana Stelliniego zastąpił Ryan Mason. Pierwsza połowa była jednak zupełnie nieudana w wykonaniu jego podopiecznych. Manchester United szybko wyszedł na prowadzenie. Brak doskoku do Jadona Sancho umożliwił mu oddanie precyzyjnego strzału w 7. minucie, który zakończył się golem. Anglik kilka minut później mógł mieć dublet. Zawodnik sprowadzony na Tottenham Hotspur Stadium z Borussii Dortmund najpierw został zatrzymany przez bramkarza, a dobitkę z linii bramkowej wybił obrońca. Gospodarze odpowiedzieli mniej groźnymi uderzeniami Richarlisona i Ivana Perisicia. Drużyna Erika ten Haga tuż przed przerwą podwyższyła prowadzenie. Marcus Rashford poradził sobie z defensywą rywala, skutecznie wykańczając akcję.

Druga połowa to znacznie lepsza gra "Kogutów". Straty zmniejszył w 56. minucie Pedro Porro, popisując się znakomitym strzałem "w okienko". Chwilę później jednak goście powinni strzelić trzecią bramkę. Bruno Fernandes z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę. Zespół Ryana Masona dążył do strzelenia wyrównującego gola. W dobrej okazji źle głowę dołożył Erik Dier i piłka poleciała obok słupka. Wysiłek gospodarzy został wynagrodzony w 79. minucie. Na 2:2 z zimną krwią strzelił Heung-Min Son. Podział punktów utrzymał się już do końca.

Tottenham Hotspur - Manchester United: 2:2 (0:2)

Bramki: 58' Porro, 79' Son - 7' Sancho, 44' Rashford

Tottenham: Forster - Romero, Lenglet, Dier - Porro (77' Danjuma), Hojbjerg, Skipp,  Perisić (77' Davies), Son (87' Tanganga), Richarlison (61' Kulusevski) - Kane

Manchester: de Gea - Wan-Bissaka (71' Malacia), Shaw, Lindelof, Dalot - Eriksen (61' Fred), Casemiro, Antony (71' Weghorst), Fernandes, Sancho (61' Martial) - Rashford

Żółte kartki: 41' Hojbjerg - 43' Wan-Bissaka, 59' Lindelof

Sędzia: Anthony Taylor