Pływanie - MP: sześć kwalifikacji wyłowionych trzeciego dnia
swimming channel cz/YouTube

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 28.04.2023, 21:15

Trzeciego dnia pływackich Mistrzostw Polski w Olsztynie nasi reprezentanci wywalczyli sześć nominacji na międzynarodowe czempionaty. Pięć na MEJ w Belgradzie i jedną na MŚ w Fukuoce.

Na początek finałów trzeciego dnia zmagań pływackich Mistrzostw Polski w Olsztynie oglądaliśmy panie rywalizujące na dystanie 200 metrów motylkiem. Najlepsza okazała się Aleksandra Knop, która popłynęła w czasie 2:11.64. Drugie miejsce zajęła Klara Kowalska, a dzięki rezultatowi 2:13.21 uzyskała minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie. Podium uzupełniła zaś Julia Maik z z czasem 2:16.49. Po paniach przyszedł czas na panów. Zwyciężył Krzysztof Chmielewski z wynikiem 1:56.00 i dzięki temu zapewnił sobie start na Mistrzostwach Świata w Fukuoce. Za jego plecami uplasowali się Michał Chmielewski i Adrian Jaśkiewicz, których dzieliło raptem 0,04 sekundy.

Jako następni na basenie pojawili się grzbieciści, którzy mierzyli się na dystansie 50 metrów. Wśród pań wygrała Adela Piskorska, która czasem 27.92 pobiła własny, dotychczasowy rekord Polski młodzieżowców (28.20). Zadowolona może być również czwarta Natalia Janiszewska (29.24) z WKS Śląska Wrocław, która wywalczyła prawo startu w MEJ w Belgradzie. Natomiast u panów tytuł mistrzowski wywalczył Ksawery Masiuk (25.03).

W rywalizacji klasycznej na dystansie 200 metrów złote medale zawisły na szyjach Kingi Paradowskiej oraz Dawida Wiekiery. Natomiast w stylu dowolnym, ale na dystanie dwa razy dłuższym tytuły zdobyli Wiktoria Guść i Filip Zaborowski. Warto też wyróżnić czwartą Klarę Kowalską (4:18.93), która wywalczyła drugą dziś kwalifikację na MEJ w Belgradzie, a także czwartego Mikołaja Filipiaka (3:55.87) i piątego Bartosza Staniszewskiego (3:58.67), którzy również mogą bukować bilety do Belgradu.