PKO Ekstraklasa: Raków zdecydowanie lepszy od Lechii

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.04.2023, 22:39

Raków Częstochowa pokonał 4:0 Lechię Gdańsk w meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla gospodarzy to kolejny krok w stronę mistrzostwa Polski, a dla gości do spadku.

Dla częstochowian piątkowe spotkanie miało  jeszcze bardziej przybliżyć ich do mistrzostwa i było próbą generalną przed zbliżającym się finałem Fortuna Pucharu Polski. Gdańszczanie przez trudny terminarz jedną nogą byli już drugiej klasie rozgrywkowej. Od meczu z Rakowem odsunięci zostali Mario Maloca i Dusan Kuciak. Pierwsza połowa jakościowo była bardzo słaba. Po dwóch kwadransach oba zespoły na swoim koncie miały tylko po jednym strzale, do tego niecelnym. W samej końcówce goście niejako potwierdzili, że są najgorszą defensywą w lidze. Bogdan Racovitan posłał piłkę za plecy obrońców, do której dopadł Fabian Piasecki i pokonał wychodzącego z bramki Michała Buchalika.

Początkowa faza drugiej odsłony nadal była senna. Po raz kolejny Lechia nie przypominała drużyny grającej "o życie". Wyższy bieg piłkarze Marka Papszuna wrzucili w ostatnim kwadransie. W 75. minucie Fran Tudor ładnie zagrał do Władysława Koczerhina, a ten podwyższył wynik. Oblężenie bramki Buchalika trwało. W 81. minucie Giannis Papanikolau strzelił na 3:0. Dla Greka była to debiutancka bramka w tym sezonie. W końcówce rezultat na 4:0 ustalił Gutkowskis. Warto docenić asystę zewnętrzną częścią stopy Wiktora Długosza. Beznadziejny występ gdańszczan obrazuje zero celnych strzałów. Wygrana w kolejnym meczu z Koroną Kielce zapewni Rakowowi mistrzostwo.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk: 4:0 (1:0)

Bramka: 45' Piasecki, 75' Koczerhin, 81' Papanikolau, 90' Gutkowskis

Raków: Trelowski - Racovitan, Svarnas, Arsenić - Jean Carlos (77' Długosz), Papanikolau, Koczerhin (77' Cebula), Tudor, Wdowiak (65' Berggren), Nowak (30' Lederman) - Piasecki (65' Gutkowskis)

Lechia: Buchalik - Bartkowski, Nalepa, Tobers, Abu Hanna (68' Pietrzak) - Diabate (82' Sezonienko), Kałuziński, Kubicki, Gajos (82' Piła), Terrazzino (68' De Kamps) - Paixao (68' Zwoliński)

Żółte kartki: 32' Svarnas, 35' Racovitan - 11' Kubicki, 26' Bartkowski, 27' Gajos, 27' Paixao

Sędzia: Wojciech Myć