NHL: dwie kolejne drużyny z awansem

• Data publikacji: 29.04.2023, 09:50

Dzisiaj cztery drużyny miały swoją szansę na zapewnienie sobie awansu do kolejnej fazy play-off ligi NHL. Tylko dwa zespoły z wyniku 3:2 potrafiły zamknąć serie, a były to Carolina Hurricanes i Dallas Stars.

Hokeiści Carolina Hurricanes już w szóstym meczu, na wyjeździe zdołali zapewnić sobie awans do drugiej rundy. Czwarty, ostatni krok zrobili dopiero po dogrywce meczu w Nowym Jorku. W dziesiątej minucie Islanders objęli prowadzenie po golu Cala Clutterbucka. Gospodarze przez długi czas prowadzili. W połowie trzeciej tercji Hurricanes wyrównali po trafieniu Sebastiana Aho w zamieszaniu pod bramką. Ostatecznie doszło do dogrywki. Zwycięską bramkę po sześciu minutach z ostrego kąta zdobył Paul Stastny. Tym samym zamknął spotkanie oraz całą serię.

Zwycięstwo 4:2 w serii zanotowali również Dallas Stars. W wyjazdowym meczu pewnie pokonali 4:1 Minnesota Wild. Gwiazdy jeszcze muszą poczekać na swojego przeciwnika w kolejnej fazie. Colorado Avalanche zwyciężyli na wyjeździe 4:1 z Seattle Kraken i wyrównali w serii na 3:3. Dwie bramki strzelił Artturi Lehkonen. Jeszcze nierozstrzygnięta jest rywalizacja Boston Bruins z Florida Panthers. Drugi z zespołów wygrał u siebie 7:5 i doprowadził do siódmego starcia. W ostatniej tercji padło aż siedem trafień, a trzy ostatnie w dziesięciu końcowych minutach należały do Panter.

New York Islanders - Carolina Hurricanes 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:1) 2:4 w serii i awans
Florida Panthers - Boston Bruins 7:5 (2:1, 1:1, 4:3) 3:3 w serii
Minnesota Wild - Dallas Stars 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) 2:4 w serii i awans
Seattle Kraken - Colorado Avalanche 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) 3:3 w serii