PKO Ekstraklasa: Jagiellonia pewnie pokonuje Wartę
Krisgola/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 29.04.2023, 17:05

W pierwszym sobotnim meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pewnie pokonała na własnym stadionie Wartę Poznań 3:1.

Warta przyjechała do Białegostoku z zamiarem odniesienia trzeciego z rzędu zwycięstwa. Jednak gospodarze nie zamierzali im tego ułatwiać i szybko przeszli do konkretów. Już w 9. minucie z szybką kontrą wyszedł Bartosz Wdowik, przebiegł z piłką pół boiska, a następnie wyłożył ją do Marca Guala, który płaskim strzałem pokonał Adriana Lisa. Nie minęło kilka minut i było już 2:0. Tym razem w pole karne piłkę dograł Jesus Imaz, a niefortunną interwencją popisał się Dawid Szymonowicz. Ozdobą pierwszej połowy był jednak trzeci gol dla "Jagi". Piłkę przed polem karnym otrzymał Nene i cudownym strzałem w samo okienko podwyższył prowadzenie "czerwono-żółtych". Warta miała jeszcze swoją okazję w 37. minucie, ale uderzenie Wojciecha Pleśnierowicza zza szesnastki minimalnie minęło bramkę Zlatana Alomerovicia.

Po zmianie stron piłkarze Dawida Szulczka próbowali jakoś zmienić obraz gry, a przede wszystkim wynik, ale brakowało sytuacji. Jedną z nielicznych wykorzystał w 81. minucie Stefan Savić. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, w polu karnym "Jagi" było sporo zamieszania, ale najsprytniejszy okazał się Austriak i strzałem pod poprzeczkę zmniejszył rozmiary porażki Warty. Chwilę póżniej powinien był paść czwarty gol dla białostoczan, ale Tomas Prikryl trafił tylko w słupek.

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 3:1 (3:0)

Bramki: 9' Gual, 17' (sam.) Szymonowicz, 31' Nene - 81' Savić

Jagiellonia Białystok: Alomerović - Matysik, Skrzypczak, Pazdan - Prikryl (90+4' Olszewski), Sacek (70' Mena), Nene, Wdowik - Imaz, Gual (82' Kupisz), Nguiamba

Warta Poznań: Lis - Matuszewski, Pleśnierowicz (70' Kościelny), Szymonowicz, Stavropoulos (70' Kopczyński), Kiełb (51' Grzesik) - Savić, Maenpaa (78' Kupczak), Żurawski (70' Luis), Szmyt - Zrelak

Żółte kartki: 22' Nene, 88' Nguiamba - 28' Kiełb, 60' Maenpaa

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)