WTA Madryt: Magda Linette przegrała z niesamowitą 16-latką!
sirobi 2021

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 29.04.2023, 17:10

Magda Linette(19.WTA) przegrała w trzeciej rundzie z Mirrą Andrejewą(194.WTA) i nie awansowała do czwartej rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Rywalką Rosjanki w kolejnym meczu będzie Aryna Sabalenka(2.WTA).

Polka była zdecydowaną faworytką w starciu z zaledwie 16-letnią tenisistką z Krasnojarska. Jednak należy mieć na uwadze, że to, czego dokonała grająca w Madrycie z „dziką kartą” Andrejewa, było czymś niezwykłym. Tenisistka ta w poprzednich rundach wyeliminowała Leylah Fernandez i Beatriz Haddad Maię. Linette stoczyła natomiast zacięty pojedynek z Marketą Vondrusovą. Mirra Andrejewa to finalistka juniorskiego Australian Open z tego roku.

Pierwszą partię zdecydowanie lepiej zaczęła rywalka naszej tenisistki. Andrejewa świetnie serwowała, do tego błyskawicznie przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie 3:0. Linette odrobiła część strat przełamując rywalkę, ale sama chwilę później znów straciła podanie, co dało prowadzenie rosyjskiej nastolatce 4:2. W końcówce partii nic się nie zmieniło. Rosjanka utrzymała wypracowaną przewagę i wykorzystując pierwszą piłkę setową, po 46 minutach zakończyła seta.

Drugi set również rozpoczął się źle dla naszej tenisistki. Polka została przełamana już w pierwszym gemie. W czwartym Linette miała dwie okazje na odrobienie strat, ale młoda Rosjanka grała zbyt pewnie, a Polka popełniała zbyt wiele błędów. To wszystko na półmetku dało rezultat 3:1 dla Mirry Andrejewej. W końcówce wiele się nie zmieniło. Rosjanka cały czas utrzymywała koncentrację i po prostu grała dużo lepiej niż Polka. W dziewiątym gemie przy serwisie Magdy Linette przeciwniczka wywalczyła sobie pierwsze piłki meczowe. Pierwszą z nich Polka obroniła, ale drugą już nie, kiedy wyrzuciła piłkę w aut. I tym sposobem po godzinie i 28 minutach gry 16-letnia Mirra Andrejewa osiągnęła największy sukces w dotychczasowej karierze.

Mirra Andrejewa[WC] – Magda Linette(POL) [17] 6:3 6:3