PKO Ekstraklasa: Zagłębie wygrało z Widzewem
Jakub Strzelczyk Photography

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.04.2023, 19:29

Zagłębie Lubin wygrało 2:0 z Widzewem Łódź w meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla drużyny Waldemara Fornalika zdobyli Dawid Kurminowski i Kacper Chodyna.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze. W pierwszych dziesięciu minutach swój zespół dwukrotnie musiał ratować Henrik Ravas. Najpierw wybronił sytuację sam na sam z Kacprem Chodyną, a niedługo później sparował strzał zza pola karnego oddany przez tego samego gracza. W ostatnich dwudziestu minutach role się odwróciły i do głosu doszli łodzianie. Po raz kolejny w rundzie jesiennej nieskuteczny był Jordi Sanchez, którego powstrzymał Sokratis Dioudis. Odpowiedź lubinian przyszła szybko. W 33. minucie Marko Poletanović podał prostopadle do Dawida Kurminowskiego, a ten pokonał wychodzącego golkipera. Goście szukali bramki kontaktowej jeszcze przed przerwą. Znów próbę Sancheza wybronił bramkarz, a główka Pawła Zielińskiego była niecelna.

W drugiej odsłonie działo się dużo mniej. Zaraz po wznowieniu gry dobrej szansy nie wykorzystał strzelec jedynej bramki, strzelając nad poprzeczką. Widzew rzadko bywał w polu karnym przeciwnika. Najlepszą okazję na wyrównanie miał Bartosz Pawłowski. Najskuteczniejszy strzelec w ekipie Janusza Niedźwiedzia strzelił z woleja, ale Dioudis zdołał skierować futbolówkę na słupek. Był to jedyny celny strzał gości w drugiej połowie. Dwie minuty później Chodyna płaskim uderzeniem pokonał bramkarza i podwyższył prowadzenie. Zwycięstwo dało Zagłębiu zapas już czterech punktów nad strefą spadkową. Jednocześnie lubinianie zrównali się z będącym na 11. miejscu Górnikiem Zabrze.

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź: 2:0 (1:0)

Bramka: 33' Kurminowski, 90+1' Chodyna

Zagłębie: Dioudis - Kłudka, Ławniczak, Jach, Grzybek - Poletanović (85' Makowski), Łakomy, Chodyna, Starzyński, Bohar (63' Pieńko) - Kurminowski (85' Zivec)

Widzew: Ravas - Zieliński (63' Hansen), Stępiński, Szota, Żyro (79' Kreuzriegler), Milos - Terpiłowski (79' Sypek), Shehu (63' Kun), Hanousek (46' Letniowski), Pawłowski - Sanchez

Żółte kartki: 11' Starzyński, 79' Jach - 84' Sypek

Sędzia:  Krzysztof Jakubik