WTA Madryt: Alicja Rosolska już poza turniejem
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 29.04.2023, 20:02

Sukcesu Jana Zielińskiego niestety nie powtórzyła Alicja Rosolska. Polka grając w parze z doświadczoną Belgijką Kirsten Flipkens, przegrała w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie z Giulianą Olmos i Aleksandrą Panową. Rywalkami zwyciężczyń w drugiej rundzie będą najwyżej rozstawione w turnieju Coco Gauff i Jessica Pegula.

Pierwsza partia przebiegała całkowicie pod dyktando duetu meksykańsko-rosyjskiego. Rywalki dwukrotnie przełamały naszą tenisistkę i jej partnerkę, same serwowały bardzo regularnie, co błyskawicznie dało im prowadzenie 5:1. W siódmym gemie RosolskaFlipkens miały dwie szanse na wywalczenie przełamania w tej partii i jej przedłużenie. Niestety przeciwniczki się wybroniły i wykorzystując pierwszą piłkę setową, zamknęły seta.

W drugim secie mieliśmy już dużo więcej walki. W trzecim gemie OlmosPanowa miały szansę na przełamanie RosolskiejFlipkens, ale to im się nie udało. W szóstym gemie nieoczekiwanie to Polka i Belgijka wywalczyły przełamanie, wygrały gładko swoje podanie i wyszły na prowadzenie 5:2. W kolejnym gemie tenisistka znad Wisły i jej partnerka miały okazję na przełamanie rywalek, co jednocześnie było piłką setową. Meksykanka i jej partnerka się wybroniły. Końcówka należała już zdecydowanie do Giuliany Olmos i Aleksandry Panowej. Alicja RosolskaKirsten Flipkens straciły podanie dwukrotnie. Rywalki serwowały bardzo dobrze, co wraz z przełamaniami złożyło się na cztery wygrane gemy z rzędu. OlmosPanowa wykorzystały pierwszą piłkę meczową i awansowały do drugiej rundy.

Giuliana Olmos/Aleksandra Panowa(MEX/….) – Alicja Rosolska/Kirsten Flipkens(POL/BEL) 6:1 7:5