Tenis stołowy - WTT Star Contender Bangkok: Chińczycy zgarniają całą pulę

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 29.04.2023, 21:36

W Bangkoku zakończyły się kolejne zawody z cyklu WTT Star Contender. Jak zwykle w ostatnich czasach prym w rywalizacji wiedli zawodnicy i zawodniczki z Azji. W turnieju nie brali udziału reprezentanci i reprezentantki Polski. Pełną pulę zgarnęli reprezentanci Chin.

Gra pojedyncza mężczyzn

W rywalizacji panów spotkali się ze sobą Chińczyk Lin Gaoyuan(#10) i Koreańczyk Jang Woojin(#17). Widzowie obserwujący ten pojedynek byli świadkami ciekawego i bardzo wyrównanego pojedynku. Ostatecznie panowie rywalizowali na pełnym dystansie i do ostatniej piłki nie było wiadomo, kto zgarnie tytuł.

Lin Gaoyuan(CHIN #10) - Jang Woojin(KOR #17) 4:3(9:11,12:10,17:19,11:9,11:5,4:11,11:9)

Gra pojedyncza kobiet

W finale singla pań spotkały się Chen Xingtong(#6) oraz Joo Cheonhui(#38). Zdecydowaną faworytką była dużo wyżej notowana Chinka, która w zawodach międzynarodowych medale zdobywa głównie w rywalizacji drużynowej. Chen mocno rozpoczęła mecz oddając w pierwszej partii zaledwie dwa punkty. Kolejnego seta faworytka nieoczekiwanie przegrała i wydawało się, że dużo niżej notowana rywalka może nawiązać walkę. Nic bardziej mylnego. Chinka gładko wygrała pozostałe sety, no może poza czwartym gdzie zwyciężyła na przewagi i zgarnęła tytuł w Tajlandii.

Chen Xingtong(CHIN#6) - Joo Cheonhui(KOR#38) 4:1(11:2,6:11,11:9,15:13,11:5)

Gra podwójna mężczyzn

W tej konkurencji doszło do niespodzianki. Faworytami byli notowani w światowym rankingu na trzeciej pozycji Koreańczycy Jang Woojin i Lim Jonghoon. Nieoczekiwanie w dość kiepskim stylu i w dość jednostronnym meczu przegrali oni z Chińczykami Lin Gaoyuan i Lin Shidong, którzy, na co dzień nie grają ze sobą.

Lin Gaoyuan/Lin Shidong(CHIN/CHIN) – Lim Jonghoon/Jang Woojin(KOR/KOR #6) 3:0 (11:6,11:3,11:1)

Gra podwójna kobiet

W deblu pań zwycięstwo również odniosły Chinki. I tu również w finałowym meczu poległ duet notowany wyżej. Rywalkami Chen Xingtong i Kuai Man były notowane na szóstej pozycji Tajwanki Li Yu-Jhun i Cheng I-Ching. Dwa pierwsze sety zdecydowanie wygrały Chinki. W trzecim Li i Cheng miały szanse na złapanie kontaktu, ale ich nie wykorzystały i ostatecznie przegrały tę partię na przewagi.

Kuai Man/Chen Xingtong(CHIN/CHIN) – Li Yu-Jhun/Cheng I-Ching(TPE/TPE #6) 3:0(11:5,11:9,12:10)

Gra mieszana

W mikście spotkały się ze sobą notowana na dziewiątym miejscu w rankingu światowym koreańska para Lim Jonghoon i Shin Yubin oraz niegrająca ze sobą regularnie para chińska Lin Gaoyuan i Chen Xingtong. Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Pierwsze dwie partie padły łupem wyżej notowanych Koreańczyków i wydawało się, że to właśnie ta para sięgnie po tytuł. Tak się jednak nie stało, ponieważ chińska para w kolejnych setach poprawiła swoją grę i to ona wyjedzie z Bangkoku z tytułem. Lin/Chen w drodze do finału wyeliminowali swoich rodaków Kuai/Lin, Brytyjczyków Walkera/Ho oraz Japończyków Togami/Harimoto.

Lin Gaoyuan/Chen Xingtong(CHIN/CHIN) – Lim Jonghoon/Shin Yubin(KOR/KOR) 3:2 (7:11,9:11,11:9,11:6,11:8)