PKO Ekstraklasa: Śląsk coraz bliżej 1 Ligi po porażce z Radomiakiem
Marcin Kubiś [CC BY-SA 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 30.04.2023, 14:32

Radomiak Radom pokonał 1:0 Śląsk Wrocław w wyjazdowym meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył Leonardo Rocha.

Po sobotnim zwycięstwie Zagłębia Lubin Śląsk Wrocław tracił do bezpiecznego miejsca cztery punkty. Terminarz był dla zespołu Jacka Magiery korzystny, jednak forma nie stawiała jego piłkarzy w roli faworytów w starciach z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Spotkanie z Radomiakiem zaczęło się dla gospodarzy fatalnie. W 10. minucie Damian Jakubik wrzucił do Leonardo Rochy, który świetnie przyjął piłkę i prostym podbiciem pokonał Rafała Leszczyńskiego. Niestety dla gości wysoki Portugalczyk musiał opuścić boisko w 22. minucie. Od tego momentu ich gra zmieniła się. Mniej było dośrodkowań, a więcej prób z dystansu. Strzelali Christos Donis i Frank Castaneda, ale niecelnie. Tymczasem wrocławianie nie przypominali drużyny walczącej o pozostanie. Przez całe inauguracyjne czterdzieści pięć minut oddali jeden niecelny strzał.

Po zmianie stron szybko Śląsk doczekał się celnego strzału. Próbę w światło bramki oddał z rzutu wolnego Adrian Łyszczarz. Z uderzeniem poradził sobie jednak Gabriel Kobylak. Był to łabędzi śpiew, bo dalsza część przypominała pierwszą połowę. Radomiak nie szukał ataków, oddał piłkę wrocławianom i liczył na kontry. Szansę miał jedną, gdy po przejęciu futbolówki za plecy Castanedy zagrał Jean Francisco Sarmiento. Wysoki wskaźnik posiadania piłki zespołu prowadzonego przez Jacka Magierę nie został wykorzystany efektywnie. Wąska ławka, na której znajdowali się prawie sami niedoświadczeni gracze, nie pomagała trenerowi. W kolejnym meczu nadziei na utrzymanie wrocławianie będą szukać w Białymstoku.

Śląsk Wrocław - Radomiak Radom: 0:1 (0:1)

Bramka: 10' Rocha

Śląsk: Leszczyński - Bejger, Poprawa (62' Verdasca), Gretarsson, Konczkowski - Leiva, Rzuchowski, Bukowski (35' Łyszczarz), Garcia (57' Bałdyga) - Yeboah, Jastrzembski

Radomiak: Kobylak - Jakubik, Cestor, Cichocki, Abramowicz - Semedo (67' Pik), Donis (80' Rossi), Alves, Cayarga (80' Luizao), Castaneda (80' Nowakowski) - Rocha (22' Sarmiento)

Żółte kartki: 15' Donis, 44' Cayarga, 59' Jakubik, 90+4' Pik - 30' Konczkowski, 33' Bejger, 90' Łyszczarz, 90+1' Leiva

Sędzia: Daniel Stefański