ATP Madryt: Jan Zieliński i Hugo Nys już poza turniejem
sirobi 2021

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 30.04.2023, 18:50

Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali z rozstawionymi z numerem ósmym Santiago Gonzalezem i Edouardem Rogerem-Vasselinem w drugiej rundzie turnieju ATP 1000 w Madrycie. Rywalami  Francuza i Meksykanina w ćwierćfinale będą Simone BolelliFabrice Martin albo Matwe Middelkoop i Andreas Mies.

Pierwszy set tego meczu był bardzo zacięty i o jego rezultacie zadecydowało jedno przełamanie. W trzecim gemie Jan Zieliński i Hugo Nys stracili swoje podanie po obronie jednego breaka. Dominantą tej partii był serwis, który w wykonaniu obu par, poza tą wpadką z trzeciego gema był bardzo dobry i solidny. Spowodowało to, że Polak i Monakijczyk nie byli w stanie odrobić straty. Gonzalez i Roger-Vasselin wykorzystali już pierwszą piłkę setową i zakończyli partię po 37 minutach.

Drugiego seta Zieliński i Nys rozpoczęli bardzo źle. Santiago Gonzalez i Edouard Roger-Vasselin błyskawicznie przełamali do zera serwis przeciwników. W trzecim gemie Polak i Monakijczyk znowu znaleźli się pod ścianą, ponieważ rywale wypracowali sobie break pointa, ale na szczęście udało im się podanie obronić. W kolejnym gemie tyle szczęścia już nie mieli. Meksykanin i Francuz po raz drugi przełamali polsko-monakijską parę, co dało im prowadzenie 4:1. W ósmym gemie Gonzalez i Roger-Vasselin obronili cztery break pointy i wywalczyli pierwszego meczbola. Ten jeden wystarczył. Po godzinie i dziewięciu minutach gry polsko-monakijski duet zakończył przygodę z turniejem w Madrycie.

Santiago Gonzalez/Edouard Roger-Vasselin(MEX/FRA) [8] – Jan Zieliński/Hugo Nys(POL/MON) 6:4 6:2