PKO Ekstraklasa: remis Cracovii z Miedzią
Piotr Drabik/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.05.2023, 20:55

Cracovia zremisowała 1:1 z Miedzią Legnica na zakończenie 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Brak wygranej gości oznaczał ich oficjalny spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwsza połowa w Krakowie nie porwała kibiców. Przez czterdzieści pięć minut oba zespoły oddały łącznie trzy strzały, z czego jeden celny. Początek był obiecujący, bo już w 2. minucie po rzucie rożnym bitym przez Dimitara Velkovskiego piłka trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach często w rozegraniu zawodziła dokładność, co przekładało się rzadkimi pobytami w polu karnym rywala. Dopiero w doliczonym czasie gry Maxime Dominguez zagrał do Damiana Drachala, który z zimną krwią otworzył wynik spotkania.

W drugiej odsłonie do pracy wzięli się zawodnicy Jacka Zielińskiego. Jednak pierwsi doskonałą szansę na podwyższenie prowadzenia mieli goście. Angelo Henriquez wyszedł sam na sam z Karolem Niemczyckim, ale fatalnie spudłował. Nieskuteczność reprezentanta Chile to jeden z powodów ostatniej lokaty Miedzi. Niewykorzystana okazja szybko się zemściła. Jewhen Konoplianka napędził kontrę Cracovii i po wymianie futbolówki z Benjaminem Kallmanem doprowadził do wyrównania. Po dominacji "Pasów" ponownie "setkę" mieli legniczanie. Tym razem w bramkę nie trafił Koldo Obieta. Ostatecznie żadnej z ekip nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Cracovia - Miedź Legnica: (0:1)

Bramki: 69' Konoplianka - 45+1' Drachal

Cracovia: Niemczycki - Hoskonen, Jugas, Ghita - Jaroszyński, Knap (46' Atanasov), Oshima, Kakabadze, Rakoczy (67' Makuch), Bochnak (46' Konoplianka) - Kallman (80' Myszor)

Miedź: Abramowicz - Gulen, Niewulis, Mijusković, Carolina - Drachal (83' Kostka), Drygas (77' Tront), Dominguez, Velkovski, Chuca - Henriquez (77' Obieta)

Żółte kartki: 58' Rakoczy - 74' Niewulis, 90' Dominguez, 90' Tront

Sędzia: Marcin Kochanek