NBA: zwycięstwa Nuggets i Sixers
2018 NBAE

• Data publikacji: 02.05.2023, 09:51

Za nami kolejne dwa mecze półfinałów konferencji w lidze NBA. Na Zachodzie Denver Nuggets prowadzą już 2:0 z Phoenix Suns. W Konferencji Wschodniej w pierwszym meczu Philadelphia 76ers wygrali z Boston Celtics.

Denver Nuggets - Phoenix Suns

Denver Nuggets po raz drugi wygrali przed własną publicznością i znajdują się w połowie drogi do finału konferencji. Po pierwszej, bardzo mało ofensywnej kwarcie Suns prowadzili 21:18. Nuggets po serii 10:0 wyszli na prowadzenie 26:21, ale do przerwy przegrywali 40:42. Koszykarze obydwu drużyn nie grzeszyli skutecznością i niezbyt zmieniło się to w drugiej połowie. W trzeciej części goście odskoczyli na osiem punktów, ale stracili przewagę. Zespół z Denver znakomicie zagrał w ostatniej odsłonie, którą wygrał 27:14, a cały mecz 97:87. Duże double-double (39 punktów i 16 zbiórek) zanotował Nikola Jokić.

Boston Celtics - Philadelphia 76ers

W Bostonie rozpoczął się jeden z półfinałów Konferencji Wschodniej. W drugiej kwarcie Celtics prowadzili 62:50 z Philadelphia 76ers. Goście zdołali odwrócić losy rywalizacji. W trzeciej kwarcie odrobili wszystkie straty, a potem przechylili szalę na swoją korzyść. Ostatecznie Sixers triumfowali 119:115 i zaliczyli ważne wyjazdowe zwycięstwo na początek serii do czterech wygranych. Znakomite spotkanie rozegrał James Harden, który zdobył aż 45 punktów, notując siedem celnych trafień zza łuku.

Boston Celtics - Philadelphia 76ers 115:119 (38:31, 28:32, 21:24, 28:32) 0:1 w serii