Fortuna Puchar Polski: nudny finał, Legia wygrywa po karnych

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 02.05.2023, 19:00

Spotkanie finałowe Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa zakończyło się zwycięstwem ekipy z województwa mazowieckiego. W serii jedenastek triumfowali oni 6:5.

Już od początku meczu widać było, że jest to spotkanie bardzo wysokiej rangi i w obu ekipach nie brakowało gigantycznych emocji. Skutek tego mieliśmy już w 7. minucie gry kiedy to arbiter pokazał po analizie VAR czerwoną kartkę Yuriemu Ribeiro za sfaulowanie piłkarza Rakowa wychodzącego na czystą pozycję. W kolejnych minutach częstochowianie przeważali na placy gry i kilka razy naprawdę poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. Legia skupiała się zaś głównie na wyprowadzaniu co jakiś czas kontrując. W pierwszej połowie przedłużonej aż o 6 minut bramek jednak nie ujrzeliśmy.

Obraz w drugich 45 minutach wyglądał podobnie. Raków miał olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki, ale w żaden sposób nie przekładało się to na okazję do wyjścia na prowadzenie. O tym jak przeciętne było to widowisko dobrze świadczy fakt, że w drugiej części meczu mieliśmy dokładnie 0 celnych uderzeń.

Także w dogrywce gra toczyła się niemal wyłącznie na połowie "Wojskowych". Najbliżej gola dla Rakowa był w 114. minucie Władysław Koczergin, ale Kacper Tobiasz rewelacyjnie interweniował po uderzeniu Ukraińca.

Piłkarze ewidetnie powetowali swoją nieskuteczność w serii rzutów karnych, gdzie swoją próbę zmarnował dopiero szósty Mateusz Wdowiak, dzięki czemu to Legia sięgnęła po trofeum.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 0:0 (0:0) w karnych 6:5

Legia: Tobiasz - Augustyniak, Jędrzejczyk, Ribeiro - Wszołek, Slisz, Josue (106' Sokołowski), Kapustka (85' Celhaka), Mladenović (106' Baku) - Muci (43' Nawrocki), Pekhart (62' Rosołek)

Raków: Trelowski - Petrasek (45+2' Kun (90' Długosz)), Arsenić, Svarnas - Tudor, Lederman (69' Nowak), Papanikolau, Carlos - Koczergin, Gutkovskis (69' Piasecki), Lopez (98' Wdowiak)

Żółte kartki: 8' Josue, 10' Wszołek, 59' Pekhart, 79' Augustyniak, 80' Kapustka, 114' Tobiasz - 14' Carlos, 15' Arsenić, 27' Gutkovskis, 110' Papanikolaou

Czerwone kartki: 7' Ribeiro

Sędzia: Piotr Lasyk