Serie A: świetny mecz w Neapolu na remis

• Data publikacji: 28.10.2018, 22:32

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu włoskiej Serie A Napoli zremisowało z Romą 1:1 po bramkach El Shaarawy'ego i Mertensa.

Obie drużyny przystępowały do tego starcia po wyczerpujących pojedynkach w Lidze Mistrzów. Roma pewnie pokonała CSKA Moskwa 3:0, Napoli zaś zremisowało 2:2 z PSG. W lidze do tej pory wiedzie się zdecydowanie lepiej gospodarzom, którzy za wszelką cenę usiłują utrzymać niewielką stratę do Juventusu. Giallorossi zaskakująco przegrali w poprzedniej kolejce ze Spal i zajmują dopiero 9 miejsce w ligowej tabeli. Starcia z Romą są szczególnie ważne dla Carlo Ancelottiego, który w klubie ze stolicy występował jako zawodnik przez osiem lat.

Mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem z powodu problemów technicznych związanych z systemem VAR. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy już w 6. minucie powinni prowadzić. Fantastyczną indywidualną akcją popisał się Ruiz, który zamiast zakończyć swój rajd strzałem, podał do Insigne, który uderzył ponad bramką. Od początku aktywny był Milik, którego koledzy często szukali w polu karnym. Niespodziewanie po tym okresie przewagi gospodarzy na prowadzenie wyszła Roma. Po bardzo szybkiej akcji świetnie zagrał Under, a całość w 14. minucie wykończył El Shaarawy. Po chwili wyrównać mogło Napoli, ale uderzenie Milika zatrzymał Olsen. W 21. minucie znów do sytuacji doszedł reprezentant Polski, ale minimalnie chybił. Gospodarze nieustannie dążyli do wyrównania, ale nie potrafili pokonać bramkarza gości. Roma zaś kiedy tworzyła sytuacje to od razu stuprocentowe. W 35. minucie Edin Dzeko poradził sobie z Ospiną, jednak piłkę sprzed linii bramkowej wyekspediował Albiol. W końcówce pierwszej części gry boisko opuścił z powodu kontuzji De Rossi. W doliczonym czasie szansę na gola miał ponownie Milik, ale uprzedził go Olsen.

Po świetnej pierwszej połowie druga część spotkania rozpoczęła się równie dobrze. Już po kilkunastu sekundach od gwizdka arbitra Callejon oddał groźny strzał na bramkę Romy. Po chwili neapolitańczycy ponownie próbowali doprowadzić do wyrównania po strzałach z dystansu: Allana i Ruiza. Goście w drugiej połowie skupili się na utrzymaniu dobrego wyniku i rzadko zmuszali Ospinę do interwencji. W 60. minucie świetną okazję miał Callejon, ale po jego strzale Olsen przeniósł piłkę na zewnętrzną część słupka. Napoli stworzyło wiele okazji do wyrównania, jednak miało ogromne problemy z finalizacją akcji. W 71. minucie znów dobrej szansy nie potrafił zamienić na bramkę Insigne. Dwukrotnie w drugiej połowie piłkarze Napoli umieścili piłkę w siatce bramki Romy, ale w obu sytuacjach arbiter odgwizdał spalonego. W 90. minucie gospodarze dopieli swego. Mertens, który zmienił Milika dobił uderzenie Callejona i pokonał Olsena. Napoli w całym spotkaniu zdecydowanie przeważało, ale wykazało się ogromną nieskutecznościom.

Arkadiusz Milik wyszedł w pierwszej jedenastce na to spotkanie i rozegrał 56 minut. Piotr Zieliński w 75. minucie zmienił na boisku Hamsika.

SSC Napoli - AS Roma 1:1 (0:1)

Bramki: Mertens (90')El Shaarawy (14')

Napoli: Ospina – Hysaj (70' Malcuit), Albiol, Koulibaly, Rui – Callejon, Allan, Hamsik (75' Zieliński), Ruiz – Insigne, Milik (56' Mertens)

AS Roma: Olsen – Santon, Manolas (75' Fazio), Jesus, Kolarov – De Rosii (43' Cristante), N’Zonzi – Under (65' Florenzi), Pellegrini, El Shaarawy - Dzeko

Żółte kartki: Dzeko, N'Zonzi, Manolas, Olsen, Pellegrini

Sędziował: Davide Massa