NBA: pewne zwycięstwo Celtics
Erik Drost

• Data publikacji: 04.05.2023, 09:35

Remis 1:1 to wynik w rywalizacji po dwóch meczach w Bostonie między Celtics i Philadelphia 76ers. W drugim starciu gospodarze zdecydowanie zwyciężyli 121:87.

Dzisiaj rozegrano tylko jeden mecz ligi NBA. Boston Celtics wyrównali w półfinale Konferencji Wschodniej. Przedwczoraj przegrali 115:119, a druga porażka przed własną publicznością bardzo skomplikowałaby ich sytuację. Celtics odskoczyli nieco pod koniec pierwszej kwarty, po której wygrywali 28:22. W drugiej części zdołali odskoczyć na dwucyfrową przewagę, ale nie dawało to pewności wygranej.

Koszykarze z Bostonu zapewnili sobie spokojną końcówkę w trzeciej kwarcie, którą zwyciężyli 35:16. Sixers mieli już niewielkie szanse na wygraną, gdyż musieliby odrobić aż ponad 30 punktów straty. Mecz zakończył się wynikiem 121:87 na korzyść Celtics. Tym samym w serii jest obecnie remis 1:1. Dla gospodarzy 25 punktów rzucił Jaylen Brown. Zawiódł cały zespół Philadelphia 76ers, w tym Joel Embiid. Środkowy, który został właśnie wybrany na MVP sezonu zasadniczego zanotował zaledwie 15 oczek.

Boston Celtics - Philadelphia 76ers 121:87 (28:22, 29:27, 35:16, 29:22)