Premier League: Brighton wygrywa po golu w końcówce
James Boyes/Flickr.com/CC BY 2.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.05.2023, 23:25

Brighton pokonało 1:0 Manchester United w zaległym meczu 28. kolejki Premier League. Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry, Alexis Mac Allister.

Oba zespoły musiały w końcówce sezonu się mocno sprężać. Gospodarze zajmowali miejsce poza europejskimi pucharami, ale mieli niewielką stratę do piątego Liverpoolu. Goście rywalizowali o najniższy stopień podium z Newcastle, ale ich przewaga nad "The Reds" nie była bezpieczna. Początek meczu zwiastował ciekawe zawody. W 4. minucie Kaouru Mitoma nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kolejne uderzenia ofensywnych graczy "Mew" nie były już celne i do głosu coraz śmielej dochodzili ich rywale. Dobrze między słupkami radził sobie jednak Jason Steele, skutecznie interweniując po próbach Marcusa Rashforda i Anthony'ego Martiala.

Po zmianie stron tempo spotkania mocno spadło. Gra zaostrzyła się. Liczne faule były dodatkowo upominane żółtymi kartkami, co jeszcze bardziej spowalniało grę. Zawodnicy "Czerwonych Diabłów" poza strzałem Bruno Fernandesa kreowali w ofensywie niewiele. Aktywniejsi byli gospodarze, którym w końcówce szczęście dopisało. W 97. minucie Luke Shaw dotknął piłkę ręką w polu karnym i sędzia pokazała na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Alexis Mac Allister. Dzięki wygranej Brighton awansowało na szóste miejsce.

Brighton - Manchester United: 1:0 (0:0)

Bramka: 90+9'(k.) Mac Allister

Brighton: Steele - Caicedo, Dunk, Webster, Estupinan - Gilmour, Mac Allister, Bouonanotte, Enciso, Mitoma - Welbeck

Manchester: de Gea - Dalot, Shaw, Lindelof, Wan-Bissaka - Casemiro, Fred (76' Sabitzer), Antony (76' Sancho), Fernandes, Rashford - Martial (84' Weghorst)

Żółte kartki: 52' Webster, 70' Dunk, 77' Colwill, 87' Caicedo - 44' Casemiro, 59' Dalot, 70' Antony, 90+4' Shaw

Sędzia: Andre Marriner