NBA: zwycięstwo Warriors na wagę remisu
flickr.com

• Data publikacji: 05.05.2023, 09:45

Golden State Warriors pewnie wygrali 127:100 z Los Angeles Lakers w drugim meczu serii półfinałowej Konferencji Zachodniej. Tym samym wyrównali w rywalizacji na 1:1.

Na otwarcie serii Lakers zwyciężyli 117:112. Golden State Warriors nie mogli sobie pozwolić na drugą porażkę przed własną publicznością. W drugim spotkaniu serii zagrali zdecydowanie lepiej od przeciwników. Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 33:26 dla Los Angeles, ale potem inicjatywę całkowicie przejęli mistrzowie ligi. Warriors wygrali drugą część 41:23 i schodzili na przerwę z dwucyfrową przewagą.

Druga połowa całkowicie należała do gospodarzy, którzy mieli po trzech kwartach mieli aż 30 punktów zapasu. Ostatecznie pewnie triumfowali 127:100 i w serii jest remis 1:1. Warriors trafili 21 aż 42 oddanych rzutów za trzy punkty przy skuteczności rywali poniżej 30%. Aż osiem trójek trafił Klay Thompson, który zdobył 30 punktów. Double-double zanotował Stephen Curry, który do 20 punktów dołożył 12 asyst.

Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 127:100 (26:33, 41:23, 43:24, 17:20)