Koszykówka - EBLK: podsumowanie 5. kolejki

• Data publikacji: 29.10.2018, 07:49

Wielkie emocje mieliśmy w Gdyni, gdzie potrzebne były aż dwie dogrywki do wyłonienia zwycięzcy. Ostatecznie, po dodatkowym czasie, lepsze okazały się koszykarki Ślęzy Wrocław. Pierwsze zwycięstwo zanotowały w tej kolejce poznanianki.

Zmagania w 5. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet rozpoczęły się od spotkania Enei AZS Poznań z Widzewem Łódź. Lepsze były gospodynie, które zapisały tym samym pierwszy triumf w tym sezonie. Bez zwycięstw pozostają jeszcze koszykarki Politechniki Gdańskiej oraz Ostrovii. Te drugie dały sobie rzucić w niedzielę 113 punktów, a tak wysoko zwyciężyły gorzowianki.

Ciekawie w ten weekend miało być w Lublinie i Gdyni. W pierwszym przypadku Pszczółka AZS-UMCS podejmowała Artego Bydgoszcz. Lublinianki do przerwy prowadziły 42:32, aby ostatecznie przegrać 67:76. Zaważyła na tym przede wszystkim trzecia kwarta, którą gospodynie przegrały różnicą 14 punktów.

W Gdyni najpierw miejscowi musieli uporać się z problemami technicznymi, przez co spotkanie zostało przeniesione do innej hali i opóźnione o pół godziny. Później zaczęła się walka na parkiecie. I to walka, w której 40 minut to było za mało, aby rozstrzygnąć ten pojedynek. Po regulaminowym czasie gry był remis 76:76. Kibice oglądali dogrywkę, która zakończyła się... remisem 13:13. Potrzebne było dodatkowe pięć minut. I dopiero w drugiej dogrywce koszykarki Ślęzy Wrocław były w stanie uzyskać przewagę i jej nie oddać. Tym samym zawodniczki Arki Gdynia zanotowały pierwszą porażkę w tym sezonie.

Bez porażki pozostają jeszcze CCC Polkowice, Ślęza Wrocław i Artego Bydgoszcz. Natomiast bez triumfu są nadal koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej oraz TS Ostrovii Ostrów Wlkp.

Wyniki 5. kolejki EBLK:
Enea AZS Poznań - Widzew Łódź 81:70
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - Energa Toruń 67:79
PGE MKK Siedlce - Wisła CanPack Kraków 59:73
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz 67:76
Arka Gdynia - 1KS Ślęza Wrocław 91:98 po dwóch dogrywkach
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 55:113