WTA 125 Reus: Katarzyna Piter nie zagra w finale
Kulitat

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 05.05.2023, 16:45

Katarzyna Piter i Miriam Kołodziejowa przegrały w półfinale turnieju WTA 125 w hiszpańskim Reus i nie awansowały do finału. Rywalkami Polki i Czeszki były rozstawione z numerem pierwszym Australijki Storm Hunter i Ellen Perez. Rywalkami zwyciężczyń w meczu o tytuł będą Angela Fita BoludaArantxa Rus albo rozstawione z numerem drugim Alexa GuarachiErin Routliffe.

Polka i jej partnerka we wcześniejszych meczach po super tie-breakach pokonały Wierę Zwonariową i Kamilę Rakhimową oraz rozstawione z numerem trzecim Miyu Kato i Yanę Sizikovą.

Już na początku pierwszego seta oba duety solidarnie się przełamały, przy czym jako pierwsze breaka wywalczyły Piter i Kołodziejowa. W piątym gemie Polka i jej partnerka miały kolejne dwie okazje na powiększenie przewagi, ale rywalki zdołały się obronić. Więcej emocji przyniosła końcówka partii. Najpierw swój serwis przegrały Polka i Czeszka, co dało prowadzenie 5:3 Australijkom i sprawiło, że stanęły one przed szansą zakończenia partii. Nieoczekiwanie chwilę później przegrały serwis i Katarzyna Piter wraz z Miriam Kołodziejową stanęły przed szansą na wyrównanie stanu w secie. Niestety Hunter i Perez zdołały wywalczyć breaka, który był jednocześnie piłką setową i ją wykorzystały, zapisując pierwszą partię na swoim koncie.

O losach drugiego seta zadecydowało tak naprawdę jedno przełamanie. Do siódmego gema oba duety serwowały pewnie i nie dały sobie nawet jednej szansy na przełamanie. W ósmym gemie przed taką szansą stanęły Australijki, ale Piter i Kołodziejowa się obroniły. W kolejnym gemie poszły za ciosem, przełamały rywalki, wygrały swojego gema serwisowego do zera i wykorzystując pierwszą piłkę setową, wyrównały stan pojedynku.

O losach meczu musiał zadecydować super tie-break, który był trzecim w tym turnieju dla Polki i Czeszki. Hunter i Perez zaczęły dodatkową rozgrywkę źle, bo od straty punktu przy własnym podaniu. Chwilę później odrobiły stratę mini breaka, ale nasza tenisistka i jej partnerka wywalczyły kolejnego i wyszły na prowadzenie 3-1, a później 5-3. Doświadczone i wyżej notowane rywalki zaczęły jednak odrabiać straty i wyrównały na 5-5. Później obie pary grały punkt za punkt i niestety w końcówce minimalnie lepsze były Storm Hunter i Ellen Perez, które wykorzystując pierwszego meczbola po godzinie i 26 minutach zakończyły spotkanie.

Storm Hunter/Ellen Perez(AUS/AUS) [1] - Katarzyna Piter/Miriam Kołodziejowa(POL/CZE) 6:4 4:6 [10-8]