WTA 125 Saint Malo: Magdalena Fręch przegrała w ćwierćfinale
Jérémy Daniel/Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 05.05.2023, 17:05

Magdalena Fręch(100.WTA) przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA 125 w Saint Malo i nie awansowała do półfinału. Rywalką Polki była 21-letnia Amerykanka Katie Volynets. Zwyciężczyni tego meczu zagra w półfinale z Emmą Navarro rozstawioną w imprezie z „ósemką” albo z Greet Minnen.

Polka nigdy wcześniej nie spotykała się z dzisiejszą rywalką na zawodowych kortach. Obie w tym roku radzą sobie dobrze na kortach ziemnych, więc zapowiadał się ciekawy i na pewno trudny mecz dla naszej tenisistki.

Niestety pierwszy set nie potoczył się po myśli naszej tenisistki głównie przez problemy serwisowe. Magdalena Fręch została przełamana trzykrotnie. Polka zdołała przełamać rywalkę, ale uczyniła to tylko raz i nie wystarczyło to do odrobienia strat. Na pewno w głowie naszej tenisistki był drugi gem, kiedy to miała ona dwie szanse na przełamanie Volynets, ale nie potrafiła tego zrobić. Ostatecznie Amerykanka, wykorzystując pierwszego setbola, po 43 minutach zamknęła partię.

Początek drugiego seta był spokojny. Obie tenisistki pewnie serwowały i szybko kończyły gemy. Sytuacja zmieniła się w czwartym gemie, gdzie Fręch została po raz pierwszy przełamana. Chwilę później Polka odrobiła stratę i odebrała podanie Amerykance, ale na niewiele się to zdało. Kolejne przełamanie w szóstym gemie i niewykorzystanie przez naszą tenisistkę breaka w siódmym gemie dało prowadzenie 5:2 rywalce. Końcówka meczu należała już do 21-latki. Nasza tenisistka wygrała, co prawda jeszcze jednego gema, ale przy podaniu rywalki nie mogła nic zrobić. Amerykanka szybko wywalczyła sobie piłki meczowe i wykorzystując już pierwszą, awansowała do najlepszej czwórki turnieju.

Katie Volynets(USA) – Magdalena Fręch(POL) [7] 6:3 6:3