Fortuna 1 Liga: hit nie zawiódł, grad bramek w Łodzi!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 05.05.2023, 22:30

Spotkanie 30. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy ŁKS-em Łódź a Wisłą Kraków zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po trafieniach Janczukowicza, Szeligi i Pirulo dla łodzian i bramkach Rodado oraz Fernandeza dla gości padł wynik 3:2.

Rywalizacja ta zapowiadała się absolutnie hitowo, bowiem obie ekipy walczą o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Kazimierza Moskala są liderem ligi, a "Biała Gwiazda" plasuje się na trzeciej lokacie.

Mecz rozpoczął się od przewagi gości, którzy to już w pierwszych minutach kilka razy dość poważnie zagrozili bramce łodzian. Pierwsza bramka była jednak autorstwem miejscowych. W 12. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Piotr Janczukowicz i pewnie pokonał Mikołaja Biegańskiego. W 26. minucie ujrzeliśmy bramkę wyrównującą. Wielki błąd popełnił Aleksander Bobek, który wypuścił piłkę z rąk, dopadł do niej Angel Rodado I wpakował ją do pustej już bramki. Podopieczni Radosława Sobolewskiego atakowali dalej i w 36. minucie wyszli na prowadzenie. Łódzka obrona została zupełnie rozklepana a swojego gola zdobyl Luis Fernandez. Radość krakowian trwała jednak tylko 5 minut bo trafienie z rzutu karnego zaliczył Pirulo.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla ŁKS-u. W 54. minucie trzecią bramkę dla swojej drużyny zdobyl Bartosz Szeliga, który wykończył ładne podanie Michała Mokrzyckiego. W kolejnych minutach "Biała Gwiazda" próbowała doprowadzić do wyrównania, ale ich ataki były już mniej przekonujące niż w pierwszej połowie. Im bliżej końcowego gwizdka arbitra tym bardziej jednak to gospodarze stwarzali sobie okazje na czwartego gola. Ostatecznie wynik tego jakże pasjonującego meczu już się nie zmienił i po zwycięstwie 3:2 komplet punktów został u lidera z Łodzi.

ŁKS Łódź – Wisła Kraków 3:2 (2:2)

Bramki: 12' Janczukowicz, 41' Pirulo(k.), 54' Szeliga - 26' Rodado, 36' Fernandez

ŁKS: Bobek - Dankowski, Dąbrowski, Monsalve, Spremo - Kowalczyk, Trąbka (84' Nowacki), Mokrzycki - Pirulo (76' Śliwa), Janczukowicz, Szeliga (84' Jurić)

Wisła: Biegański - Colley, Moltenis, Łasicki - Rodriguez(66' Młyński), Fernandez, Igbekeme, Jaroch (81' Gruszkowski) - Benito (67' Basha), Miki (76' Duda) - Rodado (81' Żyro)

Żółte kartki: 42' Trąbka, 47' Dankowski, 61' Monsalve - 29' Rodado, 47' Rodado, 67' Łasicki, 81' Igbekeme, 90' Basha

Sędzia: Daniel Stefański