Lekkoatletyka - Diamentowa Liga: podium Kaczmarek na inaugurację

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 05.05.2023, 23:09

Natalia Kaczmarek zajęła 3. miejsce w biegu na 400 m inauguracyjnego mityngu tegorocznego cyklu Diamentowej Ligi w Dausze. Powrót po kontuzji zaliczyła Angelika Cichocka.

W stolicy Kataru zobaczyliśmy czworo biało-czerwonych. Mimo pierwszego startu w sezonie, już teraz wysoką formę zaprezentowała Natalia Kaczmarek. Polka zajęła 3. miejsce z czasem 51,64 s. To jej najlepsze otwarcie w karierze, a także drugi w tym roku wynik w Europie. W tym samym biegu 7. miejsce zajęła Justyna Święty-Ersetic (53,08 s). Najlepsza okazała się Dominikanka Marileidy Paulino (50,51 s).

Tuż poza podium w skoku wzwyż uplasował się Norbert Kobielski. Nasz najlepszy skoczek wzwyż ukończył konkurs z wynikiem 2,18 m. Na własnym terenie nie udało się wygrać mistrzowi olimpijskiemu Mutazowi Barszimowi. Katarczyk był trzeci, a zwyciężył Amerykanin JuVaughn Harrison (2,32 m).

Powrót po kontuzji zaliczyła Angelika Cichocka, dla której był to pierwszy start na otwartym stadionie od 2021 roku. W mocnej stawce na 1500 m Polka przybiegła na 13. miejscu (4:17,75).

Rekord mityngu w rzucie dyskiem uzyskał Kristjan Ceh. Słoweniec w najlepszej próbie rzucił 70,89 m. Również rekord mityngu pobiła Sha'Carri Richardson. Amerykanka zwyciężyła czasem 10,76 s. Całe podium biegu na 3000 m zajęli Etiopczycy, a rekord zawodów ustanowił Lamecha Girma (7:26,18).

Na bardzo wysokim poziomie stał konkurs trójskoczków, choć duży wpływ miały na to sprzyjające warunki wietrzne. Czołowych czterech zawodników skoczyło powyżej 17.70 m.

Następny mityng z cyklu Diamentowej Ligi odbędzie się 28 maja w Rabacie.