NBA: zwycięstwa Suns i Celtics
Gaurav Kumar/flickr.com

• Data publikacji: 06.05.2023, 09:38

Za nami dwa kolejne mecze półfinałów konferencji w NBA. Phoenix Suns zmniejszyli stratę w rywalizacji z Denver Nuggets, a Boston Celtics wyszli na prowadzenie 2:1 z Philadelphia 76ers.

Phoenix Suns - Denver Nuggets

Po dwóch meczach w Denver najlepszy zespół sezonu zasadniczego na Zachodzie prowadził 2:0. W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością w zwycięstwie drużynie Słońc pomogła świetna druga kwarta, którą wygrali 38:21. Dzięki temu do przerwy mieli 15 punktów przewagi. Jednak w trzeciej kwarcie Nuggets wyszli na prowadzenie 79:78. Suns zdołali odbudować dwucyfrowy zapas i w ostatnich minutach utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyli różnicą siedmiu oczek - 121:114. Dla zespołu z Phoenix aż 47 punktów zdobył Devin Booker. Nuggets przegrali mimo triple-double (30 punktów, 17 zbiórek i 17 asyst) Nikoli Jokicia.

Phoenix Suns - Denver Nuggets 121:114 (29:31, 38:21, 23:36, 31:26) 1:2 w serii
Devin Booker 47 pkt/6 zb/9 as - Nikola Jokić 30 pkt/17 zb/17 as

Philadelphia 76ers - Boston Celtics

Po dwóch meczach w Bostonie w serii półfinałowej na Wschodzie był remis 1:1. W pierwszym starciu wyjazdowym Celtics pięciokrotnie odskoczyli na dwucyfrową przewagę. Sixers cztery razy potrafili odrobić straty i dalej liczyć się w walce o wygraną. Jednak w końcówce nie dokonali tego i goście wygrali różnicą dwunastu punktów - 114:102. Najlepszym zawodnikiem meczu został Joel Embiid, który zdobył 30 punktów i zanotował 13 zbiórek.

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 102:114 (29:28, 21:29, 27:31, 25:26) 1:2 w serii