NBA: drużyna Gortata pokonała Wizards, Curry nie przestaje trafiać

• Data publikacji: 29.10.2018, 08:41

Ekipa Marcina Gortata - Los Angeles Clippers - pokonała u siebie poprzedni zespół Polaka, Washington Wizards, wynikiem 136:104. Polski Młot zdobył 4 punkty. Oklahoma notuje pierwsze zwycięstwo w sezonie, a Steph Curry nadal pozostaje w świetnej formie, zdobywając 35 punktów.

Marcin Gortat zeszłego lata zamienił Waszyngton na Los Angeles i póki co może mówić, że nie była to taka zła decyzja, jak sądzono, ponieważ Clippersi na razie lepiej radzą sobie od Wizards. Dobitnie to pokazał bezpośredni mecz, w którym drużyna z zachodu pokonała swoich rywali z 22-punktową przewagą! Sam Gortat jednak nie bardzo przyczynił się do zwycięstwa, zaliczając przeciętne statystyki - 4 punkty, 3 asysty i 8 zbiórek przez niemalże 20 minut gry, to na pewny nie wymarzony występ Polaka.

W niedzielnym wieczornym meczu Golden State Warriors pokonali Brooklyn Nets 120:114. Był to kolejny popis najlepszego duetu w lidze. Curry i Durant zdobyli odpowiednio 35 i 34 punkty. Warriors w zwycięstwie nie przeszkodził nawet fakt, że ostatnią kwartę przegrali dziesięcioma punktami i to, że gospodarze grali na wysokiej skuteczności w rzutach za trzy (prawie 50%). Po prostu kolejny dzień w biurze dla mistrzów NBA.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnotowali Oklahoma City Thunder, którzy pokonali Phoenix Suns 117:110. Do zwycięstwa przyczynił się inny super-duet, czyli para Westbrook-George (po 23 punkty). Wśród Suns poza składem znajduje się ich najlepszy zawodnik, Devin Booker, z tego powodu Słońca mają utrudnione zadanie w trakcie meczu.