EBL: zwycięstwo Legii na początek fazy play-off
Wojciech Figurski/400mm.pl

• Data publikacji: 06.05.2023, 17:35

Legia Warszawa od zwycięstwa : nad PGE Spójnią Stargard rozpoczęła fazę play-off w Energa Basket Lidze. Tym samym ćwierćfinały można uznać za rozpoczęte.

Pierwszy mecz fazy pucharowej rozegrano w Warszawie. Czwarta w sezonie zasadniczym Legia podejmowała piątą PGE Spójnię Stargard. Patrząc na miejsca w tabeli, rywalizacja w tej parze powinna być teoretycznie najbardziej wyrównana. Po trzech minutach Spójnia prowadziła 10:5. Legia zdobyła sześć kolejnych punktów i wyszła na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się serią 9:0 dla gości i wynikiem 21:15.

W pierwszej połowie nie zabrakło seriali punktowych, gdyż od stanu 15:23 gospodarze rzucili dziesięć kolejnych oczek i wrócili na prowadzenie. Legia wyraźnie odskoczyła tuż na przerwą, na którą schodziła z wynikiem 39:31. Zespół z Warszawy trafił pierwszą trójkę dopiero w 18. minucie. Wynik był niski, ale korzystny dla drużyny Wojciecha Kamińskiego. W trzeciej kwarcie różnica stopniała z dziesięciu do jednego punktu - 51:52 po rzucie za trzy punkty Pawła Kikowskiego. Legia odpowiedziała sześcioma kolejnymi oczkami, ale po trzydziestu minutach prowadziła tylko 58:56.

Na początku czwartej odsłony Brody Clarke pozwolił Spójni powrócić na prowadzenie po dłuższym czasie. Na cztery minuty przed końcem goście ze Stargardu wygrywali 72:71. Legia zanotowała serię 11:0 i bardzo przybliżyła się do wygranej. W końcówce gospodarze kontrolowali sytuację i zwyciężyli 84:77. Zespół z Warszawy prowadzi 1:0 i drugi mecz we własnej hali rozegra w poniedziałek. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Aric Holman, który zdobył 24 punkty.

Legia Warszawa - PGE Spójnia Stargard 84:77 (15:21, 24:10, 19:25, 26:21)

Legia: Holman 24, Vinales 22, Leslie 18, Kulka 6, Koszarek 5, Groselle 4, Kamiński 3, Wyka 2, Berzins 0, Didier-Urbaniak, Kołakowski, Garrett

Spójnia: Forston 17, Benson 17, Clarke 12, Mathews 12, Kikowski 10, Gruszecki 5, Penava 2, Śnieg 2, Brenk 0, Grudziński 0, Chodźko, Korolczuk.