Wspinaczka sportowa - PŚ: świetne występy Polek w kwalifikacjach!
Oleg Bkhambri (Voltmetro)/Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 06.05.2023, 16:20

Karawana wspinaczkowego Pucharu Świata przeniosła się tym razem do indonezyjskiej Dżakarty. Po raz drugi z rzędu rywalizacja będzie toczyła się w speedzie, czyli konkurencji szybkościowej. Po rewelacyjnym występie Polek w Seulu nasze apetyty są na pewno mocno pobudzone i jesteśmy głodni kolejnych sukcesów. W stolicy Indonezji Polki zaprezentowały się ponownie bardzo dobrze, przynajmniej w eliminacjach.

Z pierwszego miejsca do fazy pucharowej awansowała, tu nie ma żadnej niespodzianki, Aleksandra Mirosław. Nasza rekordzistka świata(6,25) tym razem uzyskała wynik 6,36 sekundy, ale i tak wyprzedziła stawkę. Drugie miejsce wywalczyła reprezentantka gospodarzy Desak Dewi(6,65), a trzecie Chinka Lijuan Deng(6,74).

W rywalizacji bezpośredniej zobaczymy jeszcze Natalię Kałucką(6,74), która była czwarta w eliminacjach i jej siostrę Aleksandrę(6,82), która była piąta. Awans udało się jeszcze wywalczyć Patrycji Chudziak, która zajęła 15.miejsce(7,38). Na etapie eliminacji zmagania z PŚ w Indonezji zakończyła Anna Brożek. Polka z czasem 7,85 sekundy zajęła 25.miejsce.

Kwalifikacje panów zdominowali gospodarze. Najlepszy w nich okazał się zwycięzca z Seulu Veddriq Leonardo(5,09), który wyprzedził Kiromala Katibina(5,11) i Amerykanina Samuela Watsona(5,13). W zawodach wystartował nasz mistrz świata w tej konkurencji i trzykrotny medalista mistrzostw Europy Marcin Dzieński. Polak z czasem 5,59 sekundy zajął 26.miejsce i nie awansował do najlepszej „16”.

Rywalizacja finałowa pań i panów jutro w okolicach godziny 15.