PKO Ekstraklasa: kolejne zwycięstwo Piasta
Radomiak.eu/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 06.05.2023, 17:04

Piast Gliwice wygrał 1:0 w wyjazdowym meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył Michał Chrapek.

W obu zespołach wyjściowe składy nie były najmocniejsze. Z powodu kontuzji wypadł najlepszy strzelec Radomiaka, Leonardo Rocha. Na tej samej pozycji problem miał Piast. Trener Aleksandar Vuković nie mógł skorzystać z Kamila Wilczka, który nabawił się niegroźnego urazu. Spotkanie dobrze rozpocząć mogli gospodarze. Centrostrzał Damiana Jakubika przeniósł nad poprzeczką Frantisek Plach. Na zakończenie inauguracyjnego kwadransa goście zaskoczyli rywala. Szybko z rzutu wolnego wznowił Grzegorz Tomasiewicz i zagraniem za plecy obrony znalazł Michała Chrapka. Były gracz Lechii Gdańsk idealnie przelobował wysoko ustawionego Gabriela Kobylaka. Po zdobytym golu gliwiczanie oddali przeciwnikom inicjatywę. Wysiłki radomian spełzły na niczym, bo Piast był dobrze zorganizowany w obronie. Dodatkowo to goście ponownie byli bliżej trafienia bramki. Z półobrotu uderzał Jorge Felix, ale wprost do koszyczka golkipera.

W drugiej odsłonie mecz miał podobny obraz. Konkretniejsi i groźniejsi byli gliwiczanie. To jednak Radomiak miał najlepszą okazję. W 55. minucie ręką w polu karnym zagrał Jakub Czerwiński i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał Roberto Alves, którego strzał wybronił Plach. W kolejnych minutach nad bramką z bliskiej odległości główkował Krystian Okoniewski. Dzięki zwycięstwu zespół Vukovicia awansował na piąte miejsce.

Radomiak Radom - Piast  Gliwice: 0:1 (0:1)

Bramka: 15' Chrapek

Radomiak: Kobylak - Jakubik (67' Rossi), Cestor, Cichocki, Abramowicz - Semedo (67' Okoniewski), Donis, Alves (79' Cele), Cayarga (61' Pik), Castaneda - Sarmiento

Piast: Plach - Pyrka, Czerwiński, Mosór, Katranis - Mucha (46' Mokwa), Dziczek, Tomasiewicz (84' Hateley), Chrapek, Felix - Kirejczyk (59' Sobczyk)

Żółte kartki: 27' Katranis, 35' Mucha

Sędzia: Dominik Kos