EBL: zwycięstwo Stali w pierwszym meczu z Czarnymi
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 07.05.2023, 19:26

Nie było niespodzianki w Ostrowie Wielkopolskim. Stal wygrała 95:85 z Czarnymi Słupsk i zanotowała pierwsze z trzech potrzebnych do awansu zwycięstw w pierwszej rundzie play-off.

Kolejną parą 1/4 finału stworzyły BM Stal Ostrów Wielkopolski i Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Gospodarze byli jedną z najlepszych drużyn sezonu zasadniczego i ostatecznie zajęli trzecią pozycję. Czarni po ostatniej wygranej nad Treflem Sopot nie tylko zapewnili sobie awans, ale również wskoczyli na szóste miejsce. Goście ze Słupska byli lepsi jedynie w początkowej fazie meczu. W trzeciej minucie po trójce Davida DeLeo prowadzili 10:4. Stal szybko odrobiła straty, a ofensywna pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:26 dla Czarnych.

W drugiej odsłonie goście potrzebowali ponad czterech minut na rzucenie pierwszego kosza. Ostrowianie nie zawahali się skorzystać z niemocy rywali. W tym czasie zaliczyli się 13:0. Nie zdołali dalej utrzymać dwucyfrowej przewagi, ale na przerwę schodzili z dobrym dla siebie wynikiem 52:46. W trzeciej kwarcie Czarni zmniejszyli różnicę do zaledwie dwóch punktów, ale Stal ponownie odskoczyła na 11 oczek. Faworyci serii utrzymali przewagę i triumfowali 95:85. Gościom nie pomogła wspaniała dyspozycja Davida DeLeo, który zdobył 27 punktów, trafiając dziewięć prób zza łuku.

BM Stal Ostrów Wielkopolski - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 95:85 (26:27, 26:19, 20:18, 23:21)

Stal: Michalak 24, Silins 18, Skele 15, Djurisić 10, Kulig 10, Zębski 8, Thomas 6, Garbacz 2, Loncar 2, Siewruk, Rutecki, Załucki

Czarni: DiLeo 27, Ivey 16, Jankowski 12, Schenk 8, Witliński 7, Chyliński 7, Lake 5, Musiał 3, Coleman 0, Leończyk 0, Kołodziej 0.