Podsumowanie Fortuna 1 ligi: roszada na szczycie

• Data publikacji: 29.10.2018, 10:20

Weekendowe zmagania w ramach pierwszej ligi przyniosły zmiany w czołówce. Sandecja po porażce z liderem, Rakowem Częstochowa, spadła na trzecie miejsce, kosztem ŁKS-u, który dzięki pokonaniu Chojniczanki znalazł się na lokacie premiowanej awansem do Ekstraklasy.

W Częstochowie mieliśmy do czynienia z prawdziwym hitem kolejki. Liderujący Raków podejmował drugą w tabeli Sandecję. I znakomicie rozpoczął mecz, gdyż już od 14. minut prowadził. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjnym uderzeniem głową popisał się Niewulis. Miejscowi próbowali podwyższyć jeszcze przed przerwą, przeważali, ale ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 1:0.

Po zmianie stron nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Domański, który tym samym pokonał golkipera rywali i podwyższył na 2:0. Gospodarze mieli szanse na kolejne bramki, jednak Sandecję dwukrotnie ratowała poprzeczka. Ostatecznie więcej bramek już nie padało.

Sporo działo się także w Chojnicach. ŁKS, znający sobotnie wyniki, chciał wygrać i awansować na drugą pozycję, która także premiowana jest awansem. Łodzianie, podobnie jak Raków, w 14. minucie zadali pierwszy cios. Po błędzie Pietruszki w defensywie futbolówkę przejął Ramirez, technicznym uderzeniem umieszczając piłkę w bramce.

ŁKS podwyższył sześć minut po zmianie stron. Fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się Łuczak, dzięki czemu łodzianie prowadzili już dwiema bramkami. Chojniczanka strzeliła bramkę kontaktową w 63. minucie dzięki celnej główne Danielewicza, jednak więcej nie była w stanie wywalczyć. Gospodarze musieli uznać wyższość ŁKS-u, który zwyciężył 2:1.