Piłka wodna - PŚ: znamy komplet finalistek i finalistów

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 07.05.2023, 20:46

W Berlinie w minionym tygodniu rozgrywano zwody Dywizji 2. waterpolowego Pucharu Świata. Po dwie żeńskie i męskie ekipy wywalczyły kwalifikacje do turnieju finałowego, który na przełomie czerwca i lipca odbędzie się w Los Angeles.

W rozgrywkach kobiet wzięło udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy, w których każdy grał z każdym. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grup awansowały do meczów decydujących o wyjeździe do Los Angeles. W grupie A dwa pierwsze miejsca zajęły kipy Izraela i RPA, dystansując wyraźnie Uzbekistan i Ukrainę, natomiast w grupie B dwa pierwsze miejsca zajęły Nowa Zelandia i Kazachstan, pozostawiając w pokonanym polu Niemcy i Wielką Brytanię.

W meczach decydujących o awansie Izrael rozbił Kazachstan 19:8, a Nowa Zelandia RPA 16:3. Triumfatorki dołączyły do Grecji, Węgier, Włoch, Holandii, Hiszpanii i USA, które awans wywalczyły wcześniej, w turnieju Dywizji 1.

Turniej męski miał analogiczną konstrukcję. W grupie A dwa pierwsze miejsca zajęły ekipy Rumunii i Kazachstanu, wyprzedzając Iran i Nową Zelandię. Natomiast w grupie B najlepsi byli Niemcy, wyprzedzając Chińczyków oraz Maltę i RPA. W decydujących grach .Niemcy 12:1 pokonali Kazachstan, a Rumunia wygrała z Chinami 18:9.

We wcześniejszych rozgrywkach Dywizji 1. wyjazd do Los Angeles zapewniły sobie drużyny Grecji, Węgier, Włoch, Serbii, Hiszpanii i USA.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.