Szermierka - PŚ: 7. miejsce na początek walki florecistek o Paryż

Szermierka - PŚ: 7. miejsce na początek walki florecistek o Paryż

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 07.05.2023, 22:07

Na 7. miejscu reprezentacja Polski florecistek zakończyła niedzielne zawody Pucharu Świata w Płowdiw. Były to pierwsze zawody, w których nasza drużyna zdobywała punkty do rankingu olimpijskiego.

 

Biało-Czerwone w Bułgarii wystartowały w składzie Marika Chrzanowska, Martyna Jelińska, Hanna Łyczbińska i najwyżej sklasyfikowana w rankingu z Polek: Julia Walczyk-Klimaszyk. Polki nieźle zaczęły zawody, zgodnie z przewidywaniami gromiąc Salwador 45:19. Była to 1/16 finału. Prawdziwy turniej zaczynał się dla nas od 1/8 finału, gdzie pokonane zostały trudne rywalki z Hiszpanii 45:39. Niestety, srogą lekcję floretu Polki otrzymały w półfinale, gdzie Martina Favaretto, Alice Volpi i Francesca Palumbo rozgromiły nasze zawodniczki 45:25. Polkom przyszło się bić o miejsca 5-8. Tam najpierw przyszła porażka z Japonią 37:43, ale w pojedynku o 7. miejsce przyszło ważne zwycięstwo z Niemkami 45:42.

 

Oprócz reprezentantek Włoch, w półfinale w Płowdiw znalazły się Kanadyjki, Francuzki i Amerykanki. Była to więc batalia Europa vs. Ameryka. „Dwumecz” zdecydowanie wygrał Stary Kontynent, bo Włoszki pokonały Kanadyjki 45:40, a Francuzki ograły Amerykanki 45:36. Takim samym wynikiem – na korzyść USA – zakończył się mecz o 3. miejsce. W finale Francuzki zwyciężyły 45:41.

1. Francja
2. Włochy
3. USA
4. Kanada
7. Polska

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.