NBA: ważne zwycięstwo Philadelphia 76ers po dogrywce
Wikimedia Commons/KeithAllisonPhoto.com

• Data publikacji: 08.05.2023, 09:40

Nie zabrakło emocji w dwóch dzisiejszych meczach ligi NBA. Philadelphia 76ers po dogrywce pokonali Boston Celtics i wyrównali w serii na 2:2. Taki sam stan rywalizacji jest po wygranej Phoenix Suns nad Denver Nuggets.

Philadelphia 76ers - Boston Celtics

Sixers nie mogli sobie pozwolić na drugą porażkę u siebie z rzędu. W drugiej kwarcie meczu Boston Celtics prowadzili nawet 56:40, a w trzeciej - 81:65. W połowie czwartej odsłony Celtics zdołali odrobić straty, a nawet wyszli na prowadzenie. Do samego końca toczyła się walka o zwycięstwo. Po efektownej akcji na 15 sekund przed końcem po dogrywki doprowadził James Harden. Został on także bohaterem dodatkowego czasu gry, gdyż trafieniem zza łuku odpowiedział na trójkę Jaysona Tatuma. Gospodarze wyszli na prowadzenie 116:115 i takim wynikiem wygrali spotkanie. Zza łuku trafił jeszcze Marcus Smart, ale oddał rzut już po czasie. Tym samym w serii jest remis 2:2. Harden zdobył aż 42 punkty.

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 116:115 (27:19, 32:31, 33:33, 15:24, 9:8) 2:2 w serii
James Harden 42 pkt/8 zb/9 as - Jayson Tatum 24 pkt/18 zb/6 as

Phoenix Suns - Denver Nuggets

Niesamowite spotkanie w Phoenix rozegrał Nikola Jokić. Serb zdobył aż 53 punkty, ale nie poprowadził swojego zespołu do trzeciego zwycięstwa w serii. Suns mogli liczyć na duet Devin Booker i Kevin Durant. Obydwaj zapisali po 36 oczek do konta swojej drużyny. Spotkanie prawie do końca było wyrównane. W końcówce gospodarze odskoczyli na kilka punktów i ostatecznie triumfowali 129:124.

Phoenix Suns - Denver Nuggets 129:124 (32:34, 31:27, 35:31, 31:32) 2:2 w serii