WTA Rzym: Magdalena Fręch nadal w grze o turniej główny
Jérémy Daniel/Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 08.05.2023, 13:06

Magdalena Fręch(94.WTA) pokonała w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju WTA 1000 w Rzymie reprezentantkę gospodarzy Federicę Urgesi(964.WTA) i awansowała do decydującej rundy. Rywalką Polki będzie teraz Polina Kudermietowa(142.WTA).

Fręch nigdy wcześniej nie grała z 18-letnią Włoszką.
Z racji doświadczenia i rankingu to nasza tenisistka była faworytką tego spotkania. W pierwszej partii Magdalena Fręch nieoczekiwanie już w pierwszym gemie straciła swoje podanie. W szóstym gemie Polka miała dwie szanse na przełamanie niedoświadczonej Włoszki i odrobienie strat, ale ta jednak zdołała się obronić. Do przełamania powrotnego dla Fręch doszło w dziesiątym gemie. Końcówka seta była wyrównana i o jego wyniku musiał zadecydować tie-break.

Dodatkową rozgrywkę świetnie rozpoczęła 18-latka, która wyszła na prowadzenie 4-0. Wtedy straty zaczęła odrabiać dużo bardziej doświadczona Polka. Przy stanie 6:5 nasza tenisistka miała pierwszą piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. Po chwili miała drugą i jej również nie wykorzystała. Wtedy sytuacja się odwróciła. Dwie piłki setowe wywalczyła sobie Włoszka, ale ona również nie była w stanie skończyć seta. Ostatecznie to Polka była górą w tej wojnie nerwów i to ona wykorzystując trzeciego setbola, wyszła na prowadzenie.

O drugim secie można powiedzieć jedynie tyle, że się odbył. Dużo bardziej doświadczona i obyta na tym poziomie rozgrywek Fręch trzykrotnie przełamała serwis Urgesi, sama świetnie serwowała i szybko doszła do piłek meczowych. Pierwszą z nich rywalka obroniła, ale drugiej już nie i po godzinie i 46 minutach to nasza tenisistka awansowała do decydującej rundy kwalifikacji. Drugi set trwał zaledwie 26 minut.

Magdalena Fręch(POL) [10] – Federica Urgesi(ITA) [WC] 7:6(8) 6:0